› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

LEGO NINJAGO – OD KLOCKÓW, PRZEZ GRY i FILMY, PO KOMIKSY, CZYLI HISTORIA FENOMENU

› poradnik ponad rok temu    4.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
LEGO NINJAGO – OD KLOCKÓW, PRZEZ GRY i FILMY, PO KOMIKSY, CZYLI HISTORIA FENOMENU

Marka Lego od zawsze potrafiła trafić w gusta odbiorców. Pierwsze tematyczne zestawy klocków pojawiły się już w latach 70. - były to „Lego Zamek” i „Lego Kosmos”. Obie linie pozwalały dzieciom bawić się w rycerzy i kosmonautów. Aż do 1999 roku Lego skutecznie tworzyło autorskie zestawy, by pod koniec ubiegłego wieku połączyć siły z George’em Lucasem i stworzyć „Lego Star Wars”. Dziś większość sklepowych półek zajmują zestawy oparte na licencjach popularnych marek – znajdziemy m.in. klocki nawiązujące do filmów i komiksów Marvela czy DC, „Piratów z Karaibów”, „Harry'ego Pottera”, „Władcy Pierścieni”. Wśród nich dużą popularnością cieszą się zestawy Lego Ninjago. W niniejszym artykule przyjrzymy się fenomenowi tej marki. Zapraszamy do lektury!

Lego Ninjago – klocki

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych tytułów, Lego Ninjago to linia autorskich zestawów Lego. Wojownicy ninja z klocków Lego zadebiutowali w 2011 roku i szybko zdobili sympatię odbiorców. Stało się tak przez szczegółowo zaprojektowany świat, a także ciekawą historię bohaterów, którzy grali w nim pierwsze skrzypce. Lego Ninjago łączy tradycyjną kulturę Japonii ze współczesnymi wtrętami, dodając do wszystkiego szczyptę magii i zew przygody. Głównymi bohaterami Ninjago jest grupa nastolatków, którzy posiadają moce odpowiadające czterem żywiołom. Dzięki nim – i treningowi ninja pod okiem starego mistrza Wu – mierzą się z wieloma magicznymi zagrożeniami.

Lego Ninjago – film

Sukces zestawów Lego Ninjago potwierdza fakt, że w 2017 roku powstał pełnometrażowy i wysokobudżetowy film kinowy „Lego Ninjgo: The Movie”. Historia „od zera do bohatera” utrzymana w humorystycznym tonie, pełna przygód i popkulturowych nawiązań nie zdobyła może tego samego uznania co „Lego Przygoda” (2014) i „Lego Batman” (2017), ale potwierdziła potencjał świata wykreowanego w duńskiej firmie. „Lego Ninjago” zachwycało bogatym światem przedstawionym i przygodami nieporadnych bohaterów, których młody widz od razu mógł polubić, a starszy cenił za ciekawe ogranie schematów rządzących tego typu produkcjami. Samoświadomość to już jeden ze znaków rozpoznawczych filmów Lego i w tym przypadku nie było inaczej.

Lego Ninjago w innych mediach

Lego Ninjago rozrasta się do rozmiarów popkulturowego fenomenu. Świadczy o tym zrealizowany film kinowy, a także obecność marki w innych mediach. Serial „Ninjago: Mistrzowie spinjitzu”, gra komputerowa, komiksy i książki, a także magazyn wydawany co miesiąc znajdują coraz większą grupę odbiorców. Podobnie jak same klocki – nowe zestawy „Lego Ninjago” pojawiają się regularnie jak w zegarku. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.