› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Legia Warszawa otwiera piłkarskie przedszkole w Elblągu!

› sport ponad rok temu    10.02.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Legia Warszawa otwiera piłkarskie przedszkole w Elblągu! fot. www.legiasoccerschools.pl

25 lutego 2017 roku Olimpia Elbląg ma zaplanowany mecz kontrolny z Legią II Warszawa. W samo południe (punkt 12:00) na obiekcie przy ul. Skrzydlatej piłkarze obu drużyn zmierzą się na boisku, ale zanim to nastąpi, o godzinie 10:00 dojdzie do uroczystej inauguracji piłkarskiego przedszkola dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat "Legia Soccer Schools". Otwarcie odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135, a na uczestników czeka sporo atrakcji, m.in. spotkanie z piłkarzami Legii Warszawa oraz maskotką "Kazikiem".

To będzie pierwsze tego typu przedszkole w naszym mieście. Legia Warszawa w ramach swoim "Soccer schools" ma kilkadziesiąt ośrodków w całej Polsce, które kształcą sportowo dzieci i młodzieży: nie tylko przedszkola piłkarskie (dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 7 lat), ale również szkoły piłkarskie (6-10 lat) czy szkoły bramkarzy (8-14 lat) i techniki (6-14 lat). Najwięcej placówek jest oczywiście w samej Warszawie, ale w naszym województwie dotychczas nie było żadnego. Najbliżej zlokalizowane były dwa przedszkola: jedno w Kwidzynie, drugie w Brodnicy. Ponadto szkółki Legii funkcjonują chociażby w Ustrzykach Dolnych, Przemyślu, Leżajsk, Zamość, Biała Podlaska czy Ostrołęka. Teraz będzie także w Elblągu.

"Legia Soccer Schools" to ogólnopolski projekt dedykowany najmłodszym, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Zajęcia odbywają się pod opieką specjalnie do tego przeszkolonych trenerów z Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, którzy rozwijają talent dzieci już od bardzo wczesnych lat poprzez zabawę i w duchu rywalizacji fair play.

"W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, będą uczyły się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich. Wszystkie te działania będą osadzone w scenariuszu zajęć wykreowanym na świat bliski dzieciom – wesołych bohaterów znanych z bajek i ich przygód" - jak można przeczytać na stronie klubu.

Nadrzędnymi celami zajęć w „Piłkarskich Przedszkolach Legii” jest:
- nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku;
- wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw;
- kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi;
- danie poczucia dzieciom przynależności w rodziny Legii Warszawa;
- propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.legiasoccerschools.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ df
ponad rok temu 1
Świetny pomysł a'la F.C. Barcelona. Gratulacje! Trzymam kciuki!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.