› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kurs hiszpańskiego za granicą? To mogą być niezapomniane wakacje

› poradnik ponad rok temu    12.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kurs hiszpańskiego za granicą? To mogą być niezapomniane wakacje

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym ucząc się hiszpańskiego? Niewykluczone, że najlepszym pomysłem, będzie wyjazd w okresie letnim, do jednej z renomowanych szkół językowych w Hiszpanii. To wspaniała okazja na naukę w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach i wypoczynek w blasku południowego słońca.

Trudno o lepszych lektorów i nauczycieli hiszpańskiego niż ci, którzy pracują w szkołach wyróżnionych rekomendacją instytucji zajmujących się propagowaniem hiszpańskiej kultury oraz promocją i nauczaniem Języka hiszpańskiego. Taka oferta pozwala uczestniczyć w optymalnie przygotowanych ogólnych zajęciach językowych oraz na utrwalanie zdobytej wiedzy w trakcie relaksu, zwiedzania i zajęć dodatkowych. Organizacje takie jak Instytut Cervantesa, International House czy Departament Języka Hiszpańskiego Uniwersytetu Alcala – który jednocześnie jest jednym z tych wartych czasu zabytków, gwarantują merytoryczna jakość i podejście odpowiednie do skutecznego przekazania wiedzy. Warto wiedzieć, że miasto Alcalá de Henares było pierwszą miejscowością na świecie zaplanowaną jako miasteczko akademickie i dziś jest siedzibą Uniwersytetu Alcala.

Kursy intensywne i nie tylko dla młodzieży i dorosłych

Szukając oferty na kurs hiszpańskiego za granicą, mamy do dyspozycji wiele interesujących propozycji, zróżnicowanych pod kątem długości, intensywności nauczania i zaplanowanych zajęć dodatkowych. Jednymi z bardziej popularnych są wakacyjne kursy dla młodzieży i dorosłych firmy Atas w trybie Comfort. Wyjazdy tego typu organizowane są dla grup młodzieży w przedziale wiekowym pomiędzy 12 – 17 lat oraz dla młodzieży i dorosłych w wieku od lat 16. Kursanci mogą wybierać pomiędzy standardowym i intensywnym programem nauczania. Tygodniowy kurs standardowy to 20 godzin ogólnych lekcji na temat J. hiszpańskiego oraz 5 godzin wykładów oraz konwersacji w temacie historii i kultury hiszpańskiej. Kurs intensywny przewiduje dodatkowo 5 godzin na konwersacje w grupach liczących do 3 osób, a wymiar tzw. ogólnych godzin lekcji języka podniesiono do 30.

Warunki i zakwaterowanie na zagranicznych kursach hiszpańskiego

Z uwagi na to, że zajęcia są organizowane w grupach międzynarodowych, większość ofert przewiduje dojazd do miejscowości zakwaterowania we własnym zakresie. Zaletą popularnych wakacyjnych kursów w trybie Comfort jest zorganizowany transfer lotniczy z Polski do Hiszpanii. Na poprawę poczucia bezpieczeństwa kursantów wpływa także fakt, stałej opieki konsultantów firmy Atas, komunikujących się w po polsku. Uczniowie mogą wybierać pomiędzy zakwaterowaniem u rodzin goszczących, w akademikach i w mieszkaniach dzielonych z innymi studentami. O ile mieszkając w akademiku lub u hiszpańskiej rodziny można liczyć na śniadanie i obiadokolację, to wybierając inną formę zakwaterowania trzeba liczyć się z koniecznością przygotowywania posiłków we własnym zakresie.

Do najpopularniejszych destynacji na wakacyjny kurs hiszpańskiego zaliczyć można Walencję i Alicante położone na wschodnim, śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wyjazdy językowe do Sewilli. Miasto położone jest kilkadziesiąt minut jazdy od atlantyckich plaż południowej Hiszpanii.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.