› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kulinarna wycieczka rowerowa do Aniołowa

› sport ponad rok temu    8.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kulinarna wycieczka rowerowa do Aniołowa fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. W niedzielę, 10 grudnia, miłośnicy dwóch kółek wybiorą się do Aniołowa, gdzie specjalnie dla nich odbędą się warsztaty kulinarne.

Przed nami kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Biurem Podróży Variustur. Wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Pomorską Wieś, Zalesie, Borzynowo, Leszczynę, Aniołowo, Bogaczewo, Komorowo Żuławskie do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi około 38 kilometrów. (Mapa trasy do wglądu).

To już ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Zapraszamy na przejażdżkę podczas której odwiedzimy wieś Aniołowo, słynącą z organizowanych corocznie Zlotów Aniołów. Specjalnie dla nas odbędą się warsztaty kulinarne przybliżające trudną sztukę smażenia racuchów zwanych ,,ruchańcami''. Grudniową temperaturę ocieplą także smakowite napoje anielska pokusa i diabelska kita.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynek i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę

– dodaje Marek Kamm.

Do udziału w imprezie zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca. Udział w wycieczce wynosi 10 zł od osoby i jest związany z kosztem przygotowania warsztatów kulinarnych.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych oraz krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Dla pierwszych 20 osób nie zabraknie też prezentów od Świętego Mikołaja. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, o godz. 10:00. Tym razem start zaplanowano z polany z wiatami w Bażantarni.

MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.