› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży

› bieżące ponad rok temu    29.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza szkoły, organizacje pozarządowe oraz placówki kształceniowe do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży pod hasłem „Razem w Europie. Jeden cel”.

Zgłoszone do konkursu projekty powinny być poświęcone różnorodności, poszanowaniu praw człowieka i kształtowaniu postawy tolerancji. Różnorodność powinna wyrażać się zarówno w temacie projektu, jak również w doborze jego uczestników.

Polsko-niemieckie spotkania młodzieży, trwające przynajmniej 4 i nie dłużej niż 28 dni, muszą odbyć się w terminie od 1 stycznia do 31 października 2018 roku. Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 12 do 26 lat (w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się udział młodszych osób).

Zgłoszenia do konkursu dokonać muszą wspólnie polski i niemiecki oraz ewentualnie trzeci partner. PNWM przyjmuje również zgłoszenia przedsięwzięć z udziałem uczestników z kraju trzeciego.

Najciekawsze projekty, 10 w kategorii „wymiana szkolna” i 10 w kategorii „wymiana pozaszkolna”, otrzymają dofinansowanie w wysokości do 150 proc. stawek ryczałtowych PNWM. Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. euro dla każdego z partnerów projektu.

Sporządzone w języku polskim i niemieckim szkice projektów należy przesłać drogą elektroniczną najpóźniej do 20 września 2017 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej PNWM (www.pnwm.org/nagroda).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.