› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Konferencje i szkolenia na temat nowej podstawy programowej

› rozwój i edukacja ponad rok temu    29.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. ko.olsztyn.pl

Publiczne placówki doskonalenia nauczycieli realizują konferencje i szkolenia poświęcone nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach grantów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odbyły się 3 konferencje dla nauczycieli: w kwietniu – zorganizowana przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku oraz w maju – przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Trwają także szkolenia dla nauczycieli z podstaw programowych poszczególnych przedmiotów. 19 maja 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, zaś w minioną sobotę (27 maja br.) w V LO w Olsztynie miała miejsce konferencja dla nauczycieli języka polskiego, zorganizowana przez konsultantów W-MODN w Olsztynie – p. E. Jermacz i p. W. Tańskiego. Udział w konferencji wzięła dr Wioletta Kozak – ekspert i twórca nowej podstawy programowej z języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej.

Frekwencja nauczycieli na szkoleniach wskazuje na duże zainteresowanie tematyką spotkań, a ich aktywność – potrzebę podniesienia jakości pracy. Dotychczas zrealizowano 162 szkolenia dla 5235 nauczycieli. Pracownicy kuratorium oświaty monitorują realizację ww. szkoleń zgodnie z ich harmonogramem poprzez prowadzone obserwacje. Konferencje i szkolenia zakończą się w czerwcu.

Źródło informacji: Kuratorium Oświaty w Olsztynie

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.