› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Koncert charytatywny na rzecz Alanka. Ile w sercu masz, tyle dasz

› zapowiedzi ponad rok temu    9.02.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Koncert charytatywny na rzecz Alanka. Ile w sercu masz, tyle dasz

Ogromnym zainteresowaniem Czytelników cieszył się nasz tekst o Alanku. Chłopiec doznał poważnych obrażeń w dziesiątej dobie po urodzeniu. 9 lutego o godzinie 19.00 w Hotelu Elbląg odbędzie się koncert chóru Cantata, z którego dochód będzie przeznaczony na dalsze leczenie i terapię półtorarocznego dziecka. 

Alanek urodził się zdrowy. Dziesięć dni później wydarzyła się tragedia. Chłopiec wypadł na schody z wózka, który niosła matka z koleżanką. Dziecko doznało urazu mózgowo-czaszkowego, było poważne zagrożenie jego życia. Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu uratowali chłopca, ale droga do pełnego zdrowia jest jeszcze daleka. Magdalena Madeja, pielęgniarka na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu adoptowała dziecko.

Rodzice adopcyjni tak opisują los chłopca. 

Lekarze nie wierzyli w to, że przeżyje. My dziś udowadniamy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przeżył trepanację czaszki, będąc już u nas wykonany został zabieg plastyki ubytku kości czaszki, którego brak spowodował powstawanie przepukliny oponowo-mózgowej. 

Alanek, dziś dzięki silnej woli życia zaskakuje wielu. Rozwija się wolniej, ale mimo uszkodzeń mózgu idzie do przodu. Dziś walczymy z padaczką pourazową oraz niedowładem lewostronnym. 

Dbamy o każdy szczegół jego rozwoju poprzez stymulację psychoruchową. Jesteśmy pod opieką wielu specjalistów na terenie całej Polski (neurochirurdzy, neurolog, okulista, poradnia ryzyka okołoporodowego z powodu wcześniactwa, poradnia rehabilitacyjna w tym psycholog i logopeda). 

W pomoc Alankowi włączył się chór Cantata zorganizował koncert charytatywny na dalsze leczenie i terapie chłopca. Impreza odbędzie się 9 lutego o godz. 19 w Hotelu Elbląg, ul. Stary Rynek 54-59. Wstęp wolny, a cena biletu: „Ile w sercu masz, tyle dasz”.  
Poprzedni koncert charytatywny odbył się 2 listopada w Klubie Mjazzga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
ponad rok temu ocena: 0%  2
Takim dzieciom pomaga WOSP a kim trzeba byc by zwalczac z cala moca najwieksza i najwiecej pomagajaca dzialalnosc uczciwych i dobrych, wspolczujacych ludzi ? Trzeba byc diablem wcielonym !
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 0% 1
Dzięki sprzętom właśnie zakupionym przez WOŚP ten mały człowieczek żyje i nadal jest diagnozowany. Dokładnie tylko diabeł wcielony żądny by tego malutkiego człowieczka pozbawić tego wszystkiego.Sam nie pomże, wręcz chciałby zabrać
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.