› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kombinezon zimowy dla dziecka – jaki wybrać?

› poradnik ponad rok temu    11.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kombinezon zimowy dla dziecka – jaki wybrać?

Nadeszła zima, opady śniegu, rzucanie śnieżkami, sanki - wszystko co tak uwielbiają nasze małe dzieci. Zabawom nie ma końca, a kreatywność w budowaniu fortec, aniołki czy orzełki odciskane na ziemi, sanki, łyżwy czy narty – to tylko niektóre z dziecięcych zabaw, musimy zaopatrzyć malucha w odporny na mrozy zimowy kombinezon dla dzieci.

Jak wygląda idealny kombinezon zimowy?

Ciepły, to oczywiste – jednak nie jest to najważniejsze. Zestawienie idealnych cech kombinezonu na zimę, a także przegląd przykładowych modeli, przygotowali redaktorzy z portalu o modzie dla dzieci - dzieciakowelove.pl. Wiemy, że podczas wyboru kombinezonu powinniśmy zwracać uwagę na:

 • rodzaj - w zasadzie możemy wybierać wśród dwóch rodzajów kombinezonów - dwuczęściowych i jednoczęściowych. W przypadku dziecka starszego lepiej wybrać kombinezon dwuczęściowy - spodnie i kurtka osobno. Spodnie wyposażone mogą być w szelki, które ograniczają wpadanie śniegu oraz podmuchów wiatru pod ubranie dziecka. Kombinezony jednoczęściowe najlepiej sprawdzają się w przypadku małych dzieci, szczególnie jeżeli jeszcze jeżdżą w wózku - szybko się je ubiera i rozbiera, i bardzo dobrze chronią od wiatru czy zimna.
 • materiał – kombinezon zimowy dla dziecka powinien być wodoszczelny i wiatroszczelny, a też jednocześnie nie powodować nadmiernej potliwości. Dziecku będzie w nim przyjemnie i wygodnie jeżeli od środka będzie posiadać miękki polar czy plusz.
 • rozmiar – tutaj dużo zależy od wieku dziecka. Kombinezon służy mniej więcej od listopada do marca. I mniejsze dziecko, tym większa szansa, że w ciągu kilku miesięcy urośnie, warto więc zrezygnować z dopasowanego kombinezonu, na rzecz nieco luźniejszego. Inaczej sprawa się ma w przypadku przedszkolaków, które już tak nie rosną. Za duży kombinezon o rozmiar może ograniczać jego ruchy - za długie nogawki czy rękawy nie są po prostu wygodne. Dlatego tu dobrze wybrać się z dzieckiem na zakupy i kupić mu kombinezon idealny dla niego, a po sezonie sprzedać lub zostawić dla kolejnego dziecka.
 • dodatki i kolor - jasne kolory spowodują potrzebę częstego prania, wszak dzieci brudzą się, szczególnie na śniegu, który może być roztopiony, zmieszany z piaskiem czy po prostu brudny - dlatego najlepiej wybrać kolorowy kombinezon we wzory, na którym nie będzie tak widać zabrudzeń. W przypadku narciarzy warto postawić na charakterystyczny wzór - lepiej wtedy wyłapać dziecko na stoku. Nie zapominajmy o kapturze! Kombinezon zimowy dla dziecka powinien być wyposażony w odblaskowe elementy czy przydatne kieszonki.

Kombinezon podstawą każdej zimy

Dla dziecka na zimę zakup kombinezonu jest niemal obowiązkiem – musimy wspierać aktywność fizyczną naszych maluchów na świeżym powietrzu i zapewnić im ku temu najlepsze warunki. Niestety często nie jest to tani zakup – ceny wahają się od 100 do 300zł. Zapraszamy na portal dzieciakowelove.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji o tym jak wybrać kombinezon.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.