› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kolejny wielki talent z MDK w Elblągu. Hubert Sartanowicz wystąpi na deskach prestiżowego teatru!

› bieżące 8 miesięcy temu    2.03.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Hubert SartanowiczHubert Sartanowicz fot. arch. prywatne państwa Sartanowiczów

Niespełna 9-letni Hubert Sartanowicz, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i uczeń Szkoły Podstawowej nr 19, wystąpi w musicalu „Piotruś Pan” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy).

Castingi przeprowadzone 2 marca 2020 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod okiem słynnego Janusza Józefowicza obejmowały dwie role – Piotrusia Pana oraz Zagubionych chłopców. Hubert startował w dwóch wymienionych przesłuchaniach, ale do pierwszej z wymienionych ról był jeszcze trochę za mały.

Dzieci musiały opanować rolę oraz zaśpiewać piosenkę samodzielnie oraz w duecie z dziewczynką. W dzisiejszym castingu wzięło udział kilkunastu chłopców. Do roli wybrano trzech, podczas gdy według scenariusza wystąpi ich pięciu

– poinformowała nas mama Huberta.  

Kilka lat temu syn był z mężem na tym spektaklu, który bardzo mu się podobał. Sam nie może uwierzyć, że niedługo będzie w nim występować

– dodała pani Ania.  

To wielki sukces Huberta, który był najmłodszy ze wszystkich chłopców, którzy wzięli udział w castingu. Co więcej w czasie przesłuchań miał problem z gardłem – podczas przesłuchań nie był do końca zdrowy. Mimo przeciwności losu udało się! 

Hubert Sartanowicz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu. Jego wychowawczynią jest pani Monika Komoń, która gorąco namawiała go do wzięcia udziału w castingu. 

fot. arch. prywatne państwa Sartanowiczów

Libretto musicalu „Piotruś Pan” zostało przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Spektakl zilustrował muzycznie Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony), a wyreżyserował Janusz Józefowicz – aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”. Najbliższy seans odbędzie się 19 marca, a prapremiera tego przedstawienia odbyła się 9 kwietnia 2016 r. 

Zapierające momentami dech w piersiach projekcje 3D, imponująca choreografia, inscenizacyjna prostota połączona z rozmachem, bardzo dobre role dziecięce i praktycznie wszyscy soliści śpiewający bez zarzutu, a można by wymieniać dłużej

– ten niewielki cytat z recenzji musicalu, która jakiś czas temu została opublikowana na portalu Trojmiasto.pl gorąco zachęca do obejrzenia tego przedstawienia.  

To już drugi w ostatnim czasie sukces zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Przypomnijmy, że około miesiąc temu Marceli Józefowicz, wychowanek MDK w Elblągu, otrzymał główną rolę na deskach tego samego teatru w muzycznej opowieści pt.: „Księga dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Premiera tego przedstaweinia odbędzie się 14 marca 2020 r. Elblążanin zagra Mowgliego – bohatera, który stracił rodziców w wyniku ataku tygrysa, a następnie został wychowany przez wilki. Opowieść uczy akceptacji dla odmienności i tego, że pomimo tego, iż nikt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy wartościowi.

Obaj chłopcy – Hubert Sartanowicz i Marceli Józefowicz – szlifują głosy pod kierunkiem trenerów z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu – Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. To właśnie oni podpowiedzieli im o możliwości spróbowania swoich sił w musicalu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Andżelika
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gratulujemy Hubert! Wybieramy się cała rodziną na przedstawienie.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ada
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Gratulacje
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.