› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kolejne granty na 150 tys. euro dla naszych szkół branżowych. Sukces WK OHP!

› rozwój i edukacja ponad rok temu    26.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Kolejne granty na 150 tys. euro dla naszych szkół branżowych. Sukces WK OHP!

Granty w wysokości 150 tys. euro po raz kolejny udało się zdobyć Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP. Pieniądze zostaną wykorzystane na realizację projektu skierowanego do młodzieży z terenu naszego województwa, kształcącej się w szkołach zawodowych w ramach współpracy z OHP. Wnioski w ramach konkursów "Erasmus+ 2019-2020", nad którymi intensywnie pracował zaledwie trzyosobowy zespół projektowy Warmińsko-Mazurskiej WK OHP pod przewodnictwem Pawła Koszyńskiego, przeszły pozytywną weryfikację. Kolejny rocznik uczniów w sposób wymierny skorzysta na stażach, szkoleniach, kursach i praktykach międzynarodowych.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP pozyskała już 1,5 mln zł na działania związane z programem Erasmus+ i szkolnictwem zawodowym w okręgu elblaskim.

W naszym mieście beneficjentami są uczniowie szkół branżowych, w tym Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Elblągu. Program dotyczy nie tylko młodzieży z Elbląga. Skorzystają uczniowie z Pasłęka, Braniewa i innych ośrodków w naszym województwie, ale przede wszystkim z naszego miasta. 

 

Młodzi ludzie mają szansę rozwinąć swoje umiejetności, zdolności zawodowe. Dla uczniów szkół branżowych organizowane są staże zawodowe u pracodawców w Hiszpanii. Mamy podpisaną umowę z organizacją euroMind, która zresza pracodawców z Hiszpanii. Przez 3-4 tygodnie młodzi ludzie są u pracodawców. Uczą się zawodu, a popołudniami zwiedzają, poznają kulturę Hiszpanii. Na jeden turnus wyjeżdża 30-40 osób. Dodać należy, że wyjazdy są rozłożone w czasie. Są to uczniowie klas trzecich szkół zawodowych. Ten zwycięski grant będzie realizowany w latach 2019-2020. W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji grantów z poprzednich lat.  

 

To, co bardzo istotne i godne podkreślenia to fakt, że uzyskane granty są w stu procentach przeznaczane na realizację projektów dla młodzieży. Nie wnioskujemy o środki na zarządzanie projektem, w związku z czym pieniądze z uzyskanych grantów nie będą wydatkowane na administrację. Sto procent kwoty będzie przeznaczone dla młodzieży. 

– poinformował nas Paweł Kowszyński, przewodniczący zespołu projektowego i zastępca wojewódzkiego komendanta OHP.

Film podsumowujący staże 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.