› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kolejki do specjalisty na NFZ? Teraz sprawdzisz czas oczekiwania w internecie

› zdrowie i uroda ponad rok temu    27.12.2015
Ines Kuraś
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Kolejki do specjalisty na NFZ? Teraz sprawdzisz czas oczekiwania w internecie fot. arch. elblag.net

Często by dostać się do lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia musimy nastać się w sporych kolejkach. Okres oczekiwania kilku miesięcy, a na zabieg nawet kilkunastu nie dziwi już nikogo, jednak powoduje wiele negatywnych emocji. Teraz każdy może sprawdzić jak długie kolejki są do specjalisty poprzez specjalną stronę internetową.

Każdy z nas naczekał się w kolejkach do lekarza specjalisty, często po kilka miesięcy. Zapisując się na zabieg wykonywany w ramach NZF-u często trzeba odczekać w kolejkach rok-dwa. Daty szokują, a także denerwują mieszkańców. Okres oczekiwania często tak wydłużony skutkuje, że do lekarzy specjalistów wybieramy się prywatnie ponosząc przy tym dodatkowe koszta.

Teraz każdy z nas może w prosty i łatwy sposób okres oczekiwania do lekarza specjalisty. Wystarczy wejść na stronę internetową www.kolejki.nfz.gov.pl. W serwisie można wyszukiwać informacje w czterech zakładkach: szpitale, przychodnie, inne oraz karta onkologiczna. Następnie należy wpisywać świadczenie, oddział czy poradnię jaka nas interesuje. Po wprowadzeniu trzech znaków wyskakują podpowiedzi. Dodatkowo można wprowadzić województwo oraz miejscowość jaka nas interesuje, bądź sprawdzić poradnie w całym kraju.

W wyniku wyszukiwania otrzymujemy informacje przekazane przez świadczeniodawców tj. liczbę osób oczekujących w kolejce do specjalisty, listę osób skreślonych np. z powodu rezygnacji, średni czas oczekiwania oraz pierwszy wolny termin.

Za wyjątkiem świadczeń udzielanych na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego informacje określane są w podziale na kategorie medyczne (przypadek stabilny lub przypadek pilny). Wyszukany wynik świadczeniodawcy zawiera dane adresowe oraz telefoniczne, a szczegółowe informacje na temat miejsca udzielania świadczenia uzyskamy po kliknięciu w nazwę danego świadczeniodawcy.

Dodatkowo jeżeli każdy z nas zauważy nieprawidłowości związane z pierwszym wolnym terminem może to zgłosić za pomocą specjalnego formularza, który wyświetla się na stronie internetowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 0%  3
Nie dziala
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogdar
ponad rok temu ocena: 0%  2
nie można sprawdzic
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tenia
ponad rok temu ocena: 0%  1
Nie działa, niestety
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.