› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Klaudia ma marzenie – otrzymać jak największą liczbę kartek urodzinowych

› bieżące 3 miesiące temu    2.07.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Klaudia Lichacz czeka na nowe serce w w Śląskim Centrum Chorób Serca w ZabrzuKlaudia Lichacz czeka na nowe serce w w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu fot. transplantologia.info

Klaudia przyszła na świat 8 lat temu w Bartoszycach. Od ponad roku przebywa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie czeka na nowe serce. 8 lipca dziewczynka będzie obchodzić urodziny. Niestety impreza musi się odbyć w szpitalu, bo nie może opuścić oddziału. Od ponad roku podpięta do sztucznej komory wspomagającej pracę jej niewydolnego serca czeka na transplantację. Klaudia uwielbia otrzymywac kartki. Jej rodzina wpadła w związku z tym na pomysł i postanowiła zaapelować o wysyłanie dziewczynce do szpitala kartek z życzeniami.

Wiemy, że nie zawiedziecie. Pokażmy, że elblążanie mają wielkie serca. Kilka lat temu sprawiliście wielką radość 8-letniej Julce, która z okazji swoich urodzin otrzymała tysiące kartek pocztowych., które przchodziły do niej w kolosalnych ilościach nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.  Mamy nadzieję,  że tym razem odzew również będzie duży. 

Każdy może się przyłączyć do akcji. 

Adres Klaudii:

Klaudia Lichacz, Śląskie Centrum Chorób Serca, Kardiochirurgia Dzieci ‘B’, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9, 41-800 Zabrze.   

Informujemy, że trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Wesprzeć ją można tutaj: 

https://zrzutka.pl/yyztwt

Klaudia Lichacz, fot. transplantologia.info

Klaudia przyjechała po ratunek do Zabrza z drugiego końca Polski, z Bartoszyc. O tym, że dziewczynka jest chora rodzice dowiedzieli się niedługo po jej narodzinach. Nie miała nawet miesiąca, gdy po raz pierwszy trafiła do szpitala. 

Państwa córeczka ma wadę serca

– poinformowali rodziców Klaudii lekarze wkrótce po jej narodzinach lekarze.

Zaproponowane przez nich leczenie nie przynosiło spodziewanych rezultatów. Dziewczynka nie mogła żyć tak, jak jej rówieśnicy – jeździć na rowerze, biegać, pływać. Mimo zastosowanego leczenia jej serce bardzo szybko się męczyło, nie przybierała na wadze, nie miała apetytu.

Czy dziewczynka wróci do domu, o czym tak bardzo marzy? Będzie to możliwe, jeśli znajdzie się dla niej nowe serce. To bardzo trudne, bo dziecięcych serc pobiera się w Polsce bardzo mało. 

O narząd do przeszczepienia dla dziecka trudniej niż dla dorosłego. Jest bardzo mało dawców, dlatego że nie są zgłaszani, także rodziny nie chcą wyrażać zgody

– mówiła na łamach „Gazety Lekarskiej” doktor Joanna Śliwka, kardiochirurg ze Śląskiego Centrum Chorób Serca opowiadając o sytuacji takich dzieci jak Klaudia. 

Trzymamy kciuki za dzielną dziewczynkę i wierzymy, że wygra walkę o życie. Klaudia, jesteśmy z Tobą!

Na podst.: transplantologia.info

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.