› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kilogramy nakrętek zasypały elbląskie przedszkole!

› dzieci i rodzina ponad rok temu    19.10.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
3 zdjęćKilogramy nakrętek zasypały elbląskie przedszkole! fot. Maciej Markowski

To konsekwencja akcji zapoczątkowanej trzy tygodnie temu na rzecz 13-letniej Patrycji Paź, która zmaga się z chorobą genetyczną zwaną wrodzoną łamliwością kości. Pomimo ogromu niedogodności, z którymi zmaga się każdego pojedynczego dnia, nie traci pogody ducha i marzy. Marzy o samodzielności, którą może jej zapewnić nowy, odpowiednio przystosowany do jej potrzeb, wózek inwalidzki. To oczywiście ogromny koszt, dlatego dyrekcja Przedszkola nr 23, do którego uczęszcza siostra Patrycji, postanowiła zorganizować akcję, w której zbierać należy nakrętki od butelek. Dochód, uzależniony od ich ilości, w całości przekazany zostanie na nowy wózek. Po tych kilku tygodniach odwiedziliśmy Przedszkole 23 znajdujące się przy ul. Płk. Dąbka 49, żeby sprawdzić, z jakim oddźwiękiem spotkała się cała inicjatywa.

- Oddźwięk przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - powiedziała dyrektor placówki, Pani Anna Kubis. - To niesamowite jak ludzie zareagowali na całą sytuację. Nakrętki są nam dostarczane praktycznie każdego dnia. Mamy wypełniony prawie cały schowek. Te kilka worków [Pani dyrektor wskazała na kilka worków stojących przed jedną z sal - dopisek Redakcja], które tutaj widać, to tylko drobna część tego, co przywieziono do przedszkola, a przecież nakrętki zbierają także rodzice Patrycji. Dziękujemy wszystkim za pomoc.

I - można by dodać - czekamy na więcej, gdyż potrzeba jest ich bardzo dużo. Koszt nowego wózka wynosi przynajmniej 20 tys. zł, a trzeba jeszcze wykonać podjazd w miejscu zamieszkania rodziny. Wtedy dopiero Patrycja będzie mogła samodzielnie korzystać z nowego sprzętu.

Akcja cały czas trwa. Wystarczy zbierać nakrętki i przekazywać do firmy 4Plast (Nowy Staw) z dopiskiem "dla Patrycji Paź", która zajmuje się ich skupem. 1 kilogram to 1 złotówka mniej do zebrania. Można również dostarczać je do Przedszkola nr 23 (ul. Płk. Dąbka 49), gdzie na co dzień uczy się siostra Patrycji, do centrum wolontariatu na ul. Związku Jaszczurczego lub do redakcji Elblag.net (ul. Syrokomli 19). Trzecią możliwością jest wykonanie telefonu do samych rodziców w momencie, gdy większa ilość nakrętek zostanie zgromadzona. Wystarczy zatelefonować pod numer 693-094-909 lub 607-124-449, a rodzice sami je odbiorą. Jeśli ktoś chciałby jednak pójść na skróty i wspomóc Patrycję dobrowolną wpłatą, może to uczynić wysyłając dowolną kwotę na numer bankowy Regionalnego Centrum Wolontariatu (wpisać jako adres odbiorcy) w Elblągu: 92 1020 1752 0000 0102 0055 5425 z dopiskiem "Patrycja Paź".

11 listopada ruszy tradycyjnie już Bieg Niepodległości. W trakcie trwania imprezy będzie zorganizowana akcja charytatywna Centrum Wolontariatu, podczas której będą zbierane nakrętki oraz datki na rzecz Patrycji.

Cały czas zachęcamy wszystkich do wykonania drobnego gestu, jakim jest zbieranie nakrętek.

 

ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.