› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kąpielisko ze zjeżdżalniami i rwącymi rzekami

› inwestycje miejskie ponad rok temu    28.06.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Kąpielisko ze zjeżdżalniami i rwącymi rzekami fot. Architkci PL z Gliwic,

Powstała wizualizacja części Centrum Rekreacji Wodnej, przy ul. Spacerowej. Na terenie byłego kąpieliska będą baseny o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych. Zaplanowano tam zjeżdżalnie, rwące rzeki, plaże i bulwary.

Najpierw opracowano koncepcję programowo-przestrzenną rewitalizacji otwartego kąpieliska miejskiego w Elblągu. Opierała się ona na podziale na trzy strefy i etapy.

Pierwszą największą strefę stanowi kąpielisko miejskie. Akwen wodny projektowany jest w systemie naturalnego basenu. Woda oczyszczana jest dzięki umieszczonym w wodzie roślinom i florze.

Obszar ten to pierwszy etap inwestycji, który skierowany jest do największej liczby użytkowników. Analizując projekt zagospodarowani terenu możemy wyróżnić strefę wejścia z kasami, sanitariatami, szatniami, pomieszczeniami dla obsługi akwenu oraz zaplecze techniczne

- czytamy w koncepcji.

Basen będzie miał tory sportowe, Powstanie jeszcze brodzik dla dzieci oraz system pięciu zjeżdżalni o długości do 81 metrów,  

Druga strefa i kolejny etap inwestycji to park nad rzeką Kumielą wyposażony w place zabaw, bulwary spacerowe i elementy małej architektury, boiska do siatkówki plażowej i badmintona, mały plac zabaw dla dzieci

Trzeci etap zakłada budowę hotelu ze SPA oraz basenów rekreacyjnych. Ta inwestycja jest w całości przeznaczona dla inwestora prywatnego.
Baseny rekreacyjne połączone rwącą rzeką będą miały głębokość do 1,3 metra, 

W sierpniu dowiemy się ile to wszystko będzie kosztowało, ponieważ będzie gotowy projekt wykonawczy i kosztorys inwestycji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
ponad rok temu ocena: 67%  2
Zamiast tylko odnowić tak jak było kiedyś i dodać ewentualnie jakieś dodatki.. wszystkich by to ucieszyło.. A tak to? Wymyślą kolejne g*wno, z ktorego pewnie wyjdzie lipa tak jak nasz "Aquapark" haha ..
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Klos
ponad rok temu ocena: 75%  1
Więcej betonu niż wody!!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.