› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kamery na szkołach będą późnej. Firmy zażądały nawet 55 tys. zł więcej niż daje miasto

› inwestycje miejskie ponad rok temu    27.04.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Kamery na szkołach będą późnej. Firmy zażądały nawet 55 tys. zł więcej niż daje miasto

Na ogłoszenie o przetargu na rozbudowę monitoringu miejskiego zgłosiło się sześć firm. Jednak najprawdopodobniej żadna z nich nie otrzyma zlecenia. Wszystkie zaproponowały ceny nie do zaakceptowania przez miasto, bo od 31 tys. zł do 55 tys. zł więcej niż podali urzędnicy przed otwarciem ofert.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu na „Modernizację i rozbudowę monitoringu wizyjnego miasta Elbląg 2017”. Oznacza to, że przybędzie w mieście 30 kamer.

Dwie będą zamontowane w budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Łączności. Pozostałe na budynkach: Centrum Zarządzania Siecią Miejską, przy ul. Orzeszkowej 2, trzech szkołach podstawowych: nr 19 przy ul. Uroczej, nr 23 przy Słonecznej i nr 15 przy Modlińskiej oraz na kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Lotniczej.

Jednak kamery szybko się nie pojawią. Na ogłoszenie o przetargu na rozbudowę monitoringu miejskiego zgłosiło się sześć firm: dwie z Gdańska oraz po jednej z Elbląga Jutrosina i Żuromina. Jednak żadna z nich najprawdopodobniej nie otrzyma zlecenia.

Przed otwarciem ofert okazało się, że miasto maksymalnie może zapłacić 166 tys. zł. Każda z firm oferowała więcej. „Najdroższe” okazało się przedsiębiorstwo z Gdańska dawało 221 tys. zł, tańsza nieco była druga oferta z Gdańska – 215 tys. zł. Najtańsza była firma z Elbląga 189 tys. zł.

Niebawem będzie ogłoszony drugi przetarg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nie-malkontent
ponad rok temu ocena: 100%  1
Czy ktoś z miasta (urzędnik ) nie umie liczyć?Kamera IP obrotowa PTZ kosztuje ok 4000 zł. A gdzie infrastruktura? Gdzie jakikolwiek zysk za usługę (nie mówiąc o podatkach, ZUS-ie i wynagrodzeniu pracowników firm? Polecam kamerki z LIDL-a. Są małe, nikt ich nie zauważy, a że nie będą spełniały podstawowych zadań monitoringu? A kogo to obchodzi?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.