› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Kalendarz adwentowy LEGO - podaruj dziecku niezwykły prezent

› poradnik 20 dni temu    9.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kalendarz adwentowy LEGO - podaruj dziecku niezwykły prezent

Chcesz umilić dziecku czas oczekiwania na święta? Podaruj mu kalendarz adwentowy LEGO! To coś więcej niż zwykły kalendarz i coś innego niż tradycyjny zestaw klocków. Tu każdy dzień jest niespodzianką.

Co to jest kalendarz adwentowy i do czego służy

Kalendarz adwentowy to swego rodzaju zabawa, której chętnie poddają się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ma na celu uprzyjemnienie oczekiwania na najbardziej magiczne dni w roku, czyli Boże Narodzenie. Dodatkowo dzieciom, nieobeznanym z kalendarzem i upływającym czasem, ułatwia zwizualizowanie, jak długo jeszcze trzeba czekać na święta.

Kalendarze adwentowe mają ponad stuletnią tradycję. Na początku były to zestawy czekoladek do zjedzenia po jednej na każdy dzień, a w bardzo prostej wersji po prostu skreślanie kresek – każdego dnia po jednej. Współczesne kalendarze adwentowe są bardzo różne – od tradycyjnych czekoladek, poprzez oryginalne kolorowanki, aż do bardzo zaawansowanych zestawów, które będą cieszyły dzieci dłużej, niż przez chwilę.

Ile dni ma kalendarz adwentowy

Teoretycznie liczba dni w kalendarzu adwentowym zależna jest od liczby dni Adwentu obchodzonego w kościołach wyznania chrześcijańskiego (nie tylko kościół katolicki, ale też odłamy protestanckie, ewangelickie i inne). Adwent musi objąć cztery niedziele, a więc nie ma jednej określonej daty jego początku. Wszystko zależy od tego, w jaki dzień tygodnia przypada Wigilia. Jeśli w niedzielę, to Adwent potrwa tylko 22 dni, jeśli w sobotę to aż 28. Jednak współczesne kalendarze adwentowe mają 24 pozycje i rozpoczęcie ich używania przypada na 1 grudnia.

Kalendarze adwentowe LEGO – prezent nie tylko na czas Adwentu

Kalendarz adwentowy LEGO to już tradycja. Co roku pojawiają się nowe, oryginalne zestawy LEGO kalendarze adwentowe dla koneserów.

Zasada ich używania jest taka sama jak w przypadku każdego innego kalendarza adwentowego. Każdego dnia dziecko otwiera jedno okienko kalendarza i wyjmuje z niego miniaturowy zestaw klocków (dosłownie kilka sztuk), figurkę lub pojazd. Smaczku dodaje fakt, iż zestawy utrzymane są w określonej tematyce i świątecznym klimacie. W Wigilię, po otwarciu ostatniego okienka, dziecko ma do dyspozycji całkiem spory zestaw LEGO, który świetnie nadaje się do kreatywniej zabawy.

W tym roku LEGO przygotowało dla dzieci cztery wersje kalendarzy adwentowych:

Kalendarze adwentowe LEGO Harry Potter – dla miłośników niezwykłego czarodzieja z Hogwartu. W zestawie znajdują się figurki głównych bohaterów, mini zestawy do budowania pojazdów lub akcesoriów i przydatne gadżety. Całość utrzymana jest w klimacie świątecznym. Po zebraniu wszystkich elementów można wyprawić wielki bal bożonarodzeniowy, dobrze znany fanom Harrego Pottera.

Kalendarze adwentowe LEGO Star Wars – łatwo zgadnąć, że ucieszą przede wszystkim fanów cyklu filmów „Gwiezdne wojny”. Bo też i faktycznie będzie czym się ucieszyć – już sam widok Lorda Vadera w sweterku ze świątecznym motywem wywoła uśmiech na twarzach małych i dużych legomaniaków. Oprócz figurek pojawią się zestawy do zbudowania pojazdów i gratka dla miłośników gier – kod do odblokowania kolejnych poziomów lub bonusów w grze Star Wars.

Kalendarze adwentowe LEGO Friends – propozycja adresowana do młodszych legomaniaków. Kalendarz adwentowy LEGO Friends może być uzupełnieniem posiadanej już kolekcji z tej samej serii lub całkiem zgrabnym jej początkiem. W zestawie znajdują się między innymi figurki pani Mikołajowej i elfów oraz Emmy. Oprócz nich do zestawu trafiły: choinka, bałwanek, zestawy świątecznych łakoci i inne niespodzianki, np. sekrety warsztatu świętego Mikołaja.

Kalendarze adwentowe LEGO City – kolejna propozycja dla młodszych dzieci. Już pięciolatki mogą mieć prawdziwą frajdę z kalendarza adwentowego LEGO City, szczególnie jeśli są fanami serialu LEGO City Adventures. W zestawie znajdą sześć dobrze znanych z serialu postaci oraz prawdziwą petardę – komendant Wheeler specjalnie dla nich założy strój świętego Mikołaja! Ponadto w zestawie znajdują się minipojazdy do samodzielnego budowania i kilka innych extra gadżetów. Całość oczywiście utrzymana jest w klimacie świątecznym.

Kalendarz adwentowy LEGO – dlaczego warto podarować go dziecku

Od razu trzeba zaznaczyć, że nie tylko dziecku. Kalendarze adwentowe LEGO zachwycą też dorosłych, jeśli świat klocków LEGO nie jest im obcy.

Czym różnią się kalendarze od innych zestawów LEGO? Po pierwsze są utrzymane w tematyce świątecznej, po drugie są seriami limitowanymi. Pojawiają się w sprzedaży w trzecim kwartale każdego roku i znikają krótko po świętach. Za rok nie uda się kupić kalendarza z poprzedniego roku, rokrocznie są wycofywane ze sprzedaży. Tym bardziej warto uzupełnić kolekcję o te unikalne klocki, które dostępne są tylko kilka miesięcy w roku, a zostają z dzieckiem już na zawsze.

Sama zabawa klockami LEGO ma wiele zalet: skupienie, nakierowanie na cel, ćwiczenie precyzji i cierpliwości, ucieczka od świata wirtualnego. Szczególnie to ostatnie będzie cenne dla dzieci, którym trudno oderwać wzrok od smartfona.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.