› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Już dzisiaj (30 maja) inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga

› zapowiedzi ponad rok temu    30.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Od lewej: Adam Gronek, Aleksandra Dąbrowska i Patryk Pieczarka (członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga)Od lewej: Adam Gronek, Aleksandra Dąbrowska i Patryk Pieczarka (członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga) fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta (MRM) została powołana w Elblągu w 2003 r. i funkcjonowała dwa lata. Reaktywowana została po długiej przerwie w 2011 roku. Od tego czasu wpisała się w społeczno-polityczne funkcjonowanie naszego miasta. 30 maja 2019 roku (czwartek) o godzinie 12.00 rozpocznie się jej pierwsza sesja w nowym składzie.

Nowa Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga liczyć będzie 56 osób. Będą wśród nich reprezentanci prawie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Elblągu oraz 7. i 8. klas szkół podstawowych. W czasie spotkań roboczych, które będą odbywać się raz w tygodniu w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, członkowie Rady będą dyskutowali różne bieżące problemy, zagadnienia. Raz w miesiącu w Ratuszu Miejskim w Elblągu, będą natomiast odbywać się sesje Młodzieżowej Rady Miasta.

30 maja 2019 r. odbędzie się uroczysta sesja organizacyjna, podczas której wyłonione zostanie prezydium MRM, a więc wybrany zostanie przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących rady. Sesja rozpocznie się o godz. 12.00.

Poniżej prezenujemy przewidywany porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad i sesji Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg przez najstarszego wiekiem radnego obecnego na sesji i stwierdzenie jej prawomocności
 2. Złożenie ślubowania przez radnych
 3. Stwierdzenie prawomocności obrad sesji
 4. Ustalenie porządku obrad sesji
 5. Wybory przewodniczącego 
 6. Objęcie przewodnictwa obrad przez nowo wybranego przewodniczącego
 7. wybory wiceprzewodniczących
 8. Zakończenie obrad sesji

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga została powołana w celu artykułowania potrzeb młodych elblążan. Jednym z jej zadań jest przekonywanie Rady Miasta, aby zajęła się realizacją projektów wypracowanych podczas obrad MRM. Ma ona być zatem swoistym łącznikiem między pokoleniami. Ważnym elementem sprawnego działania Młodzieżowej Rady Miasta jest dobra wola radnych, którzy powinni być szczególnie wyczuleni na potrzeby młodszych elblążan – to od nich przecież zależy przyszłość naszego miasta. Członkowie MRM pragną, przez swoje działania zaktywizować młodzież i sprawić, żeby Elbląg był bardziej przyjazny młodym. 

Chcemy stworzyć jak najdogodniejsze warunki, aby my jako młodzi ludzie moglibyśmy się tutaj rozwijać. Chcemy zmienić schemat, który polega na tym, że tu się rodzimy, uczymy i jak najszybciej stąd wyjeżdżamy, bo tu nie ma przyszłości 

– poinformował nas kilka miesięcy temu Adam Gronek, członek Młodzieżowej Rady Miasta. 

Postaramy się na bieżąco informować naszych Czytelników o sesjach oraz uchwałach MRM.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krisorro
ponad rok temu ocena: 50%  1
Byłem kiedyś wiceprzewodniczącym - Pomysłów mieliśmy mnóstwo, ale nic nie udało się nam zdziałać. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.