› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jeśli nauka jazdy na łyżwach, to tylko z MOSiR-em

› sport ponad rok temu    5.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jeśli nauka jazdy na łyżwach, to tylko z MOSiR-em fot. nadesłana

Rozpoczął się sezon na lodowisku Helena, a wraz z nim rusza kolejna edycja nauki jazdy na łyżwach organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez cały zimowy sezon, zajęcia na elbląskim lodowisku prowadzić będzie trenerka, Ewelina Przeworska.

Rozpoczynamy kolejny sezon zajęć nauki jazdy na łyżwach prowadzonych w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”. Podobnie jak w roku ubiegłym zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 18.00 na lodowisku Helena. Cotygodniowe treningi poprowadzi trenerka łyżwiarstwa Ewelina Przeworska.

Nauka jazdy na łyżwach z MOSiR-em ma na celu przeprowadzić młodego łyżwiarza bezpiecznie i zabawnie przez drogę nauki, aż do uzyskania specjalistycznej wiedzy, która pozwoli samodzielnie i bezpiecznie jeździć na łyżwach

– twierdzi Ewelina Przeworska, trenerka łyżwiarstwa.

Takie zajęcia pomagają nabyć umiejętności, które w przyszłości pozwolą nam korzystać ze wszystkich uroków jazdy na łyżwach. Zajęcia na lodowisku dostosowywane będą do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników naszej szkółki, a treningi zostaną podzielone tematycznie. Dodatkowo, najmłodszym uczestnikom zajęć z pomocą przyjdą specjalne pingwiny, dzięki którym możemy stawiać pierwsze kroki na lodzie.

– dodaje.

Naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku. W trakcie zajęć tafla lodowiska podzielona będzie na dwie części, by sprawnie i bezpiecznie prowadzić lekcje. Na jednej z nich odbywać się będą zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwami, a druga części tafli przeznaczona zostanie dla tych, którzy opanowali już podstawy jazdy na łyżwach. Pamiętajmy jednak, by na zajęcia odpowiednio się ubrać, ciepło, ale nie za grubo, by nasze ubranie nie krępowało nam ruchów. Powinniśmy zadbać także o rękawiczki i ochraniacze na kolana, które choć trochę zabezpieczą nas w czasie upadku.

Z oferty MOSiR-u mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów trwać będzie 50 minut. By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a za wypożyczenia pary łyżew zapłacimy 6 złotych. Bezpłatnie można za to korzystać z kasków bezpieczeństwa. Wejściówki można zakupić bezpośrednio przed zajęciami w kasie lodowiska Helena.

Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie MOSiR w zakładce kryte lodowisko.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.