› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jedziemy na rowerową wycieczkę z dzieckiem

› dzieci i rodzina ponad rok temu    17.05.2013
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Jedziemy na rowerową wycieczkę z dzieckiem

Zapowiada się piękny słoneczny weekend, na pewno wielu z nas zechce te dwa dni spędzić aktywnie, wypoczywając na świeżym powietrzu. Coraz bardziej popularną formą spędzania czasu z rodziną jest jazda na rowerze. Na drogach i ścieżkach rowerowych w Elblągu i jego okolicach można spotkać rodziców, którzy wożą w fotelikach już kilkunastomiesięczne dzieci. To dla nich dobra okazja i sposób na poznawanie świata z innej perspektywy.  

Wielu producentów fotelików oferują nam już produkty dostępne dla dzieci, które ukończyły dziewiąty miesiąc życia, są to jednak foteliki o regulowanym oparciu, w których nacisk główki na kręgosłup nie jest pionowy oraz posiadają dodatkową amortyzacje. Dbając o bezpieczeństwo naszego dziecka w trakcie podróży, obowiązkowo zakładamy mu kask oraz dobieramy atestowany fotelik. Na naszym rynku możemy spotkać trzy kategorie fotelików:

A15, A22- montowane z tyłu za siedzeniem, przeznaczone dla dzieci do 15 kg oraz do 22 kg Opis: możliwość ustawienia fotelika pod różnym kątem, możliwość przewożenia dużych dzieci, dziecko jest osłonięte przed wiatrem, utrudniony kontakt z dzieckiem, utrudnione wsiadanie i zsiadanie, małe pole widzenia dla dziecka.

C15- montowane między kierownicą, a siedzeniem, przeznaczone dla dzieci do 15 kg Opis: duże pole widzenia dla dziecka, dobry kontakt rodzica z dzieckiem, ułatwione zsiadanie i wsiadanie, utrudnione manewrowanie kierownicą, dziecko narażone na podmuchy wiatru i uderzenia owadów, możliwość przewożenia tylko małych dzieci, nienaturalne ułożenie kolan podczas jazdy.

Wszystkie te kategorie mają swoje wady i zalety, decyzja zależy od priorytetów rodziców. Istnieją również foteliki montowane na kierownicy roweru, jednak nie spełniają one standardów bezpieczeństwa i nie są certyfikowane.

Wybierając się na rowerową wycieczkę z naszą pociechą nie zapominajmy o odpowiednim stroju. O ile nam będzie ciepło podczas stałego ruchu, to nasze maleństwo owiewane wiatrem i pozostające w pozycji siedzącej może zmarznąć. Należy pamiętać również, aby na początek trasa przejażdżki nie była dłuższa niż 30 minut i aby przebiegała po równym, niedostarczającym nadmiernych wstrząsów terenie. Zwracajcie także uwagę na zmęczenie swojego dziecka. Jeśli zaśnie, a ty nie posiadasz odchylanego fotelika, konieczne będzie przerwanie dalszej jazdy.

Macie doświadczenie w tym temacie? Jak się zapatrujecie na jazdę z dzieckiem w siodełku rowerowym?  Jeśli macie sprawdzone trasy rowerowych wycieczek w Elblągu, zachęcamy do podzielenia się nimi z innymi rodzicami na naszej stronie np. wpisując komentarz pod artykułem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
ponad rok temu 1
Wycieczki rowerowe to jedna z lepszych form aktywności dla samego rodzica, jak i dla dziecka. W naszym przypadku, fotelik został zdyskwalifikowany już na przedbiegach, ale to chyba raczej z powodu mojej paniki rodzicielskiej i tego że nie będę umiała zachować równowagi. Mąż – dobra dusza, zakupił więc przyczepkę rowerową dla Kacpra Croozer Kid. Powiem tylko tyle, że to najlepszy środek transportu malucha dla panikujących mam, które nade Wszystko uwielbiają jeździć na rowerze :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.