› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jedyny taki żaglowiec pojawił się w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

miesiąc temu    6.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jedyny taki żaglowiec pojawił się w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu fot. Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

W Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu w czwartek (04.03.2021) po raz pierwszy zaprezentowano największą na świecie replikę żaglowca wykonaną w całości z bursztynu. Autorem modelu jest Tomasz Ołdziejewski – bohater programu „Złoto Bałtyku”, który również pojawił się w tym niepublicznym przedszkolu w Elblągu.

Po raz pierwszy w Polsce, w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu Tomasz Ołdziejewski – znany z programu „Złoto Bałtyku” Polsat Viasat History, zaprezentował wykonany przez siebie z bursztynu największy model żaglowca. Dzieci z tego przedszkola w Elblągu jako pierwsze w naszym kraju mogły na własne oczy zobaczyć ten piękny, bursztynowy model statku.

Tomasz Ołdziejewski w 2020 r. wykonał z bursztynu model słynnego statku Titanic, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największa rzeźba z bursztynu”.

- Mam sentyment do historii tej tragedii - wyjaśnia Tomasz Ołdziejewski. - Szczególnie po filmie "Titanic" z 1997 roku.

Stwierdził, że swoją rzeźbą chce oddać hołd tym, którzy stracili życie w tym tragicznym wydarzeniu.

Sama budowa rzeźby zajęła ponad miesiąc ciągłej pracy, po 12-14 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Szczególnie przy skalowaniu w dół kadłuba statku.  Rzeźba musiała też być wykonana w całości z bursztynu, bez żadnych wręg czy szkieletów.

Budowa bursztynowego modelu statku kosztowała około 10 000 funtów brytyjskich (11 000 euro).

Teraz Tomasz Ołdziejewski zaprezentował po raz pierwszy w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu kolejny swój niezwykły projekt - największy na świecie model żaglowca, również w całości wykonany z bursztynu. Jest jeszcze większy niż wykonany wcześniej model Titanica.

To jednak nie wszystko – dzieci z tego elbląskiego przedszkola mogły dowiedzieć się sporo ciekawych informacji o bursztynie, w jaki sposób powstał i jak wyglądają jego poszukiwania. Następnie same brały udział w poszukiwaniu tego wspaniałego surowca w specjalnie przygotowanych pojemnikach z piaskiem.

Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.