› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci?

› poradnik 7 miesięcy temu    24.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci?

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci wielu osobom kojarzą się z niemiłym obowiązkiem i koniecznością dodatkowej nauki. Jednak nawet, jeśli wysyłamy malucha na takie lekcje w celach korepetycyjnych to wcale nie znaczy to, że musi to być dla nich przykra konieczność. Obecnie oferta zajęć pozalekcyjnych jest tak skonstruowana, żeby uczyć dzieci poprzez zabawę, dzięki czemu maluchy będą czerpać z nich wiele radości i zarazem korzyści dla swojego własnego rozwoju. Dziś podpowiemy, jakie zajęcia pozalekcyjne warto rozważyć.

Zajęcia językowe

To jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez rodziców zajęć pozalekcyjnych. Szkoły językowe organizują kursy dla dzieci w każdym wieku. Do wyboru mamy zwykle język angielski, niemiecki czy hiszpański. W ofercie szkół językowych są zajęcia nastawione na nauczanie poprzez różnego rodzaju gry, zabawy, piosenki czy quizy, które angażują maluchy i są dla nich świetnym sposobem na spędzenie czasu. A sama nauka języka staje się wówczas łatwa i przyjemna.  

Zajęcia z nauk ścisłych

Choć ten rodzaj zajęć może być kojarzony raczej ze starszymi dziećmi, które potrzebują pomocy  w zrozumieniu materiału przerabianego w szkole, to coraz częściej rodzice wysyłają dzieci na tego typu lekcje, ponieważ same maluchy wyrażają taką chęć i zainteresowanie. Dużą popularnością cieszą się zajęcia z matematyki, chemii, fizyki, a nawet robotyki. Prowadzone są one w formie eksperymentów i zabaw, podczas których dzieci, oprócz pogłębiania przedmiotowej wiedzy, uczą się analitycznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz umiejętności pracy w grupie. 

Zajęcia ruchowe

To z kolei świetny pomysł na zaangażowanie dzieci, które lubią ruch i odnajdują w sobie pasję do tańca. Zajęcia ruchowe, zwłaszcza te związane z tańcem nowoczesnym, stały się popularne dzięki telewizyjnym programom typu “Mam talent” czy “You can dance”. Zajęcia z tańca dostarczają dziecku sporą dawkę ruchu, ponadto korzystnie wpływają na koordynację ruchową, równowagę, wzmacniają mięśnie i poprawiają kondycję. A do tego sprawiają maluchom ogromną frajdę budując ich pewność siebie i obycie sceniczne, które kiedyś może być niezwykle przydatne, gdy pasja do tańca przerodzi się w sposób na życie.

Zajęcia plastyczne

Dużą grupę zajęć dla dzieci dostępnych na rynku stanowią zajęcia plastyczne - te chętnie wybierane są przez rodziców maluchów w wieku przedszkolnym, które uwielbiają ten sposób rozrywki. Zajęcia plastyczne mogą być podzielone tematycznie, na przykład na malarskie, garncarskie, rzeźbiarskie czy związane z robótkami ręcznymi (szydełkowanie, szycie). Na zajęciach dzieci nabywają i pogłębiają umiejętności, szlifują technikę i jednocześnie rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność, dzięki której mogą wyrazić własne uczucia i myśl w postaci małego dzieła artystycznego.W zajęciach biorą udział zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, a grupy często utrzymują się na zajęciach nawet przez kilka lat.

Zajęcia muzyczne

Ostatnim rodzajem zajęć, jakie chcielibyśmy zaprezentować, są zajęcia muzyczne dla dzieci. Oprócz państwowych szkół muzycznych, do których dzieci uczęszczają i uczą się podobnie jak w tradycyjnej szkole, zdając egzaminy i zaliczając kolejne klasy, mamy możliwość wysłania malucha na zajęcia muzyczne hobbystyczne. Tam uczą się one podstawowej umiejętności gry na danym instrumencie i wspólnie z nauczycielem pracują nad wykonaniem konkretnego utworu. Zajęcia często prowadzone są w formie zabawy, podczas której dzieci uczą się rytmiki, rozróżniania dźwięków i ich odtwarzania na instrumencie.

Zajęcia pozalekcyjne to świetny sposób na zaangażowanie dziecka i oderwanie go od od codziennych obowiązków. Warto wybierać takie, które prowadzone są w formie zabawy. W ten sposób dzieci chętniej będą w nich uczestniczyć, a sam pobyt na zajęciach będzie dla nich przyjemny i wartościowy. Koszt zajęć pozalekcyjnych w miesiącu może wynieść od 100 do 500zł. Dla wielu rodziców może to być spory wydatek, warto więc gromadzić na ten cel oszczędności już dużo wcześniej lub w przypadku pierwszej wpłaty skorzystać z zewnętrznego finansowania, na przykład z pożyczki online.

Jeśli dzieci wykazują chęć uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, a my mamy możliwości, aby je sfinansować, nie ma na co czekać, gdyż taka forma spędzania czasu korzystnie wpłynie na ich rozwój w wielu aspektach życia. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.