› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jakie zabawki kąpielowe będą dla naszego dziecka najlepsze?

› poradnik 6 miesięcy temu    25.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie zabawki kąpielowe będą dla naszego dziecka najlepsze?

Kiedy dziecko zaczyna siadać, a jego komunikacja z otoczeniem nabiera intensywności i tempa, świat staje się zupełnie nowy. Wtedy podstawowe czynności higieniczne stają się zgoła inne, czasami oczywiście trudniejsze, ale za to zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące. Zwykła kąpiel przestaje być kolejną czynnością do wykonania, a staje się przygodą, i to dla obydwu stron! W końcu następuje moment, w którym możemy wreszcie wrzucić do wanienki zabawki do kąpieli, które zapewnią dziecku ogromną ilość zabawy, ale nie tylko.

Jakich zabawek do kąpieli dziecka warto używać na co dzień?

Kąpiel to czynność, którą wykonuje się raczej codziennie, nawet w przypadku malutkiego dziecka, które wykonuje niewiele czynności. Kiedy jednak nasz maluch zaczyna wchodzić w interakcje z otoczeniem, śmiało możemy spróbować pokazać mu kilka interesujących zabawek do kąpieli.

Dla przykładu mogą to być:

 • gumowe kaczuszki,
 • piankowe puzzle,
 • kredki do mazania po wannie,
 • kolorowe kubeczki,
 • lekkie piłeczki.

Oczywiście są to tylko przykłady, jednakże najbardziej popularne. Każde dziecko będzie lubiło bawić się czymś innym, ale to właśnie kolory, kształty i możliwość zadziałania na otoczenie są w nich najbardziej fascynujące. Warto sprawdzić, co nasze dziecko polubi najbardziej.

Czy zabawki na baterie to dobry pomysł?

Na rynku dostępnych jest wiele drobnych zabawek do kąpieli, które są w stanie umilić ten czas każdemu dziecku, jednak są też dostępne zabawki kąpielowe większe, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również zupełnie inaczej funkcjonują. Często są to rybki, które po zanurzeniu w wodzie zaczynają świecić lub wydawać dźwięki, czy też interaktywne statki imitujące dźwięk silnika. Tak naprawdę jest tych zabawek naprawdę dużo, a wszystko zależy od tego, co chcemy naszemu dziecku podarować i czy ma to być jedynie zabawa, czy jednak też i edukacja. Zabawki edukacyjne to świetny pomysł na kąpiel! Mogą to być foliowane książeczki, pływające kwiatki śpiewające alfabet, czy też zmieniające kolory kółeczka – w internecie znajdziemy dosłownie wszystko, więc warto poszukać zabawki idealnej dla naszego malucha.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.