› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jakie wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

› prezentacje ponad rok temu    22.09.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Początek roku szkolnego już za nami. Wielu rodziców zastanawia się, jakie zajęcia pozalekcyjne wybrać dla swoich dzieci, aby zapewnić im rozrywkę w czasie wolnym od nauki. Jedni decydują się na kursy korepetycyjne z konkretnych przedmiotów, które mają na celu pomóc dzieciom w nauce, inni stawiają na zajęcia związane z pasją lub zainteresowaniami pociech. Dziś podpowiemy, jakie zajęcia dodatkowe warto rozważyć, jeśli chcemy zapewnić naszym dzieciom prawidłowy rozwój i ciekawie spędzony wolny czas.

Zajęcia z nauk ścisłych

Tego rodzaju zajęcia oferowane są dzieciom już od najmłodszych lat. Wiele maluchów wykazuje zainteresowania naukami ścisłymi już na wczesnym etapie rozwoju. Warto więc dać im możliwość rozwijania swojej pasji w sposób, który łączy przyjemne z pożytecznym. Zajęcia z nauk ścisłych dedykowane najmłodszym najczęściej przygotowywane są w formie zabaw i eksperymentów, które pozwalają dzieciom zdobyć wiedzę w praktycznej i przystępnej, a zarazem ciekawej formie. W przypadku dzieci starszych, tego rodzaju zajęcia mają za zadanie ukierunkować je na konkretną dziedzinę nauki, co może w przyszłości zaowocować wyborem kierunku studiów i zdobywaniem wykształcenia w wąskiej dziedzinie.

Zajęcia ruchowe

Ten rodzaj zajęć cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Mogą to być treningi piłki nożnej, siatkowej czy pływania lub zajęcia z hokeja. Decydując się na tego rodzaju zajęcia sportowe dla dziecka, należy pamiętać o tym, że będzie ono potrzebowało również odpowiedniego stroju lub sprzętu. 

Jedną z form zajęć ruchowych są zajęcia z tańca dla dzieci, które mogą mieć formę klasycznych lekcji lub przypominać zajęcia gimnastyczne, podczas których dzieci nie tylko uczą się choreografii, ale również rozwijają i wzmacniają mięśnie, a także pracują nad prawidłowym wzorcem ruchowym. Zajęcia ruchowe to doskonały sposób na oderwanie dziecka od codziennych obowiązków oraz dostarczenie mi okazji do tego, aby mogło wyrazić siebie i jednocześnie  spożytkować nadmiar energii. Zajęcia taneczne uwielbiają zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, a także nastolatki. Wszystko, czego dziecko będzie potrzebowało, aby uczestniczyć  w zajęciach to wygodny strój oraz buty sportowe damskie lub męskie.

Zajęcia artystyczne

Dzieciom, które wykazują zdolności plastyczne lub muzyczne, z pewnością do gustu przypadną zajęcia, na których będą one mogły rozwijać swoją pasję. Zajęcia tego typu są doskonałym sposobem na wyrażenie siebie, pozwalają dzieciom szlifować swój warsztat artystyczny, a także są świetną okazją, aby dać upust swoim emocjom. Jeśli chodzi o zajęcia plastyczne, to mogą to być różnego rodzaju lekcje malowania, rzeźbienia czy robótek ręcznych, natomiast do zajęć muzycznych zaliczymy lekcje gry na instrumentach czy śpiew. 

Zanim zdecydujemy się wysłać dziecko na dodatkowe zajęcia, warto porozmawiać z nim i upewnić się, że będzie to dla niego atrakcyjny i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Tylko wówczas, gdy dziecko chętnie będzie uczestniczyło w zajęciach i jednocześnie będzie czerpało prawdziwą przyjemność z nauki, takie zajęcia spełnią swą rolę. W przeciwnym razie, gdy dla dziecka będą one przymusem, staną się one dla niego źródłem frustracji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.