› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jakie kapcie do żłobka sprawdzą się najlepiej?

› polityka 4 miesiące temu    9.09.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie kapcie do żłobka sprawdzą się najlepiej?

Wybór odpowiedniego obuwia do żłobka jest niezwykle ważną kwestią. Warto postawić na buty, które zapewnią komfort i dobry rozwój stópkom naszego malucha. Dowiedzmy się więc, jakie kapcie sprawdzą się najlepiej. Co warto mieć na uwadze? 

Dobro dziecka jest najważniejszą sprawą dla każdego rodzica. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że kiedy posyłamy naszego malucha do żłobka, to w naszych głowach pojawiają się setki pytań. Obecnie spora część rodziców decyduje się na ten krok. Warto pamiętać, że to właśnie w tym wieku następuje wiele niezwykle ważnych procesów związanych z rozwojem dziecka. Z tego też względu, bardzo ważne, by przed pierwszą wizytą w żłobku zadbać o kilka niezwykle ważnych kwestii. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego obuwia. Kapcie niemowlęce powinny spełniać kilka istotnych warunków. Jakich? Sprawdźmy to!

Odpowiednie dopasowanie — w trosce o właściwy rozwój dziecka 

Obuwie ma bardzo duży wpływ na właściwy rozwój anatomiczny dziecka. Kto by pomyślał, prawda? W rzeczywistości jednak stopa w fazie wzrostu powinna mieć zapewnione odpowiednie warunki. Źle dobrane buty mogą doprowadzić do wielu przykrych i nieodwracalnych nieprawidłowości, takich, jak chociażby koślawość, czy płaskostopia. 

Dla dziecka, które dopiero stawia swoje pierwsze samodzielne kroki, najlepsze jest chodzenie na boso. Dzięki temu maluch ma pełną swobodę ruchów, a stopa przystosowuje się w sposób naturalny do kontaktu z podłożem. Warto mieć jednak przy tym stałą kontrolę, gdyż przy zimnej podłodze bardzo łatwo o przeziębienie W żłobku znacznie lepiej więc wybrać kapcie niemowlęce. Pamiętajmy jednak, że powinny być one odpowiednio luźne. Ich wnętrze musi zapewniać stopie całkowitą swobodę. Ponadto, butki takie powinny mieć bardzo elastyczną podeszwę. Mówiąc w dużym skrócie, kapcie dla malucha powinny sprawiać wrażenie chodzenia na boso. Dzięki temu stopy dziecka będą rozwijać się w sposób właściwy. 

Kapce do żłobka — komfort i wygoda 

Kiedy wybieramy kapcie dla dziecka do żłobka, powinniśmy mieć na uwadze, że powinny zapewniać one maluchowi pełen komfort. Wiemy już, jak ważna jest swoboda ruchów. Inną kwestią jest natomiast to, by butki stwarzały optymalne warunki termiczne. Przede wszystkim, muszą dobrze izolować chłód podłoża, a jednocześnie nie ogrzewać nadmiernie stóp. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się kapcie wykonane z materiałów naturalnych, a przede wszystkim ze skóry. Przede wszystkim doskonale dopasowuje się ona do ułożenia stopy. Co więcej, umożliwia swobodny przepływ powietrza. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.