› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jaki prezent na urodziny dla przedszkolaka?

› poradnik miesiąc temu    21.09.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaki prezent na urodziny dla przedszkolaka?

Znalezienie świetnego prezentu dla przedszkolaka nie jest proste. Wybór zabawek jest ogromny. Ciężko jest więc znaleźć te najlepsze. Prezent musi świetnie wyglądać i być funkcjonalny. Musi spodobać się też maluchowi. Jeszcze lepiej, jeśli spodoba się też jego kolegom. Jaki prezent dla 5 latka będzie strzałem w dziesiątkę?

Hulajnogi 3w1

Świetną zabawką dla maluchów w tym wieku są hulajnogi. Przedszkolaki zazwyczaj nie mają jeszcze tyle siły, by jeździć na zwykłych hulajnogach. Wymagają one sporo umiejętności. Dziecko musi zachowywać równowagę i być w stanie długo wytrzymywać  w pozycji stojącej. Przedszkolakom mogą bardziej przypaść hulajnogi typu 3w1. Wyróżnia je to, że mają składane siedzisko. Dzięki niemu hulajnoga rośnie wraz z dzieckiem. Młodsze dziecko może jeździć w pozycji siedzącej. Gdy podrośnie, wydłuża się kierownicę i ściąga siedzenie. W takim wypadku hulajnoga jest dokładnie taka, jak inne tradycyjne jeździki. Dzięki temu dziecko może korzystać z jednej zabawki przez kilka lat.

Roboty

Świetnymi zabawkami są małe roboty, które uczą przedszkolaki podstawowych zasad programowania. To kolorowe maszynki, które mają bardzo sympatyczny wygląd. Najczęściej są wyposażone w kolorowe światełka i grają wesołe melodyjki. Robociki cieszą się dużym zainteresowaniem, bo oddziałują na wiele zmysłów dziecka równocześnie. Mogą one też obudzić w przedszkolaku zainteresowanie technologiami. Wspólna zabawa z robotem uczy dziecko możliwości, jakie daje technologia. Może to w przyszłości zaowocować wyborem konkretnej drogi zawodowej.

Klocki

Klocki wydają się bardzo już oklepanym pomysłem na prezent. Trzeba jednak zauważyć, że klocków po prostu nie może być za dużo! Im dziecko ma ich więcej, tym więcej może z nich zbudować. To zabawka, która pobudza kreatywność i wyobraźnię. Uczy też dzieci planowania przestrzennego, a nawet rozwija zmysł architektoniczny. Takie zabawki pozwalają na rozwinięcie potencjału umysłowego dziecka. Atutem klocków jest również to, że można się nimi bawić wspólnie. Dzięki temu mogą rozkręcić imprezę dla 5 latków. Kolejną ogromną zaletą jest też to, że klocki właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli, więc maluch ma młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo, to na pewno będą mogli otrzymać te same klocki, gdy przedszkolakowi już się znudzą.

Trampolina

Świetnym pomysłem na prezent jest trampolina ogrodowa. Oczywiście nadaje się ona dla przedszkolaków, którzy rodzice mają miejsce na ogrodzie na taki sprzęt. Trampolina zachęca dziecko do ruchu i aktywności fizycznej na dworze. Dzięki temu przedszkolach chętniej się rusza i ćwiczy swoje ciało. Skoki na trampolinie pomagają też w kształtowaniu jego zmysłu równowagi. Wybierając trampolinę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jej zabezpieczenia. Powinna ona mieć siatkę zabezpieczającą, która uniemożliwia wypadnięcie dziecka z obszaru trampoliny. Dzięki temu możemy uniknąć wielu groźnych upadków. Warto też wybierać modele, które w zestawie mają drabinki. To właśnie one ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z trampoliny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.