› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak zwalczyć zmęczenie w pracy?

› poradnik 11 miesięcy temu    22.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zwalczyć zmęczenie w pracy?

Czasami zdarza się tak, że już w drodze do pracy czujemy zmęczenie, a gdy usiądziemy za biurkiem, nie mamy siły zająć się czymkolwiek. Taki stan rzeczy może mieć różne przyczyny, a rozwiązanie ich może okazać się całkiem proste, bo dobry sen, odpowiednie nawodnienie organizmu, elektrolity dla dorosłych i właściwa dieta mogą pomóc zwalczyć uczucie zmęczenia.

Zmęczenie i senność w pracy – przyczyny

Otaczająca nas rzeczywistość niestety bywa daleka od tej bajkowej. Żyjemy w czasach, w których nieustannie musimy pokonywać trudności i ciągle gonią nas jakieś terminy. Otoczenie wywiera na nas presję na osiągnięcie sukcesu, a my jej ulegamy. Zarówno nasi pracodawcy, jak i my sami stawiamy sobie zbyt wygórowane cele, które są bardzo trudne do osiągnięcia, a to wszystko rodzi coraz większy stres.

Mało tego – istnieją też przyczyny obiektywne, które powodują zwykłe znużenie i zmęczenie w pracy. Bardzo często nie nastraja nas pozytywnie niżowa pogoda, bywamy niewyspani, źle się odżywiamy i prowadzimy fatalny tryb życia, w którym niestety nie ma miejsca na żadną aktywność fizyczną. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką wagę ma picie odpowiedniej ilości wody, jak ważne są dla nas zwykłe elektrolity do picia i dlaczego słodycze zapewniają nam energię tylko na kilka chwil.

Jak walczyć ze zmęczeniem i sennością w pracy?

Zmęczenie i senność w pracy obniżają efektywność każdego działania. Każda czynność zabiera znacznie więcej czasu, a opracowywanie planów i strategii wydaje się czymś ponad nasze możliwości. Aby odzyskać wigor i chęć do pracy, trzeba zacząć postępować systematycznie. Przede wszystkim trzeba poprawić nawodnienie organizmu. Pij odpowiednią ilość wody i sięgaj po elektrolity dla dorosłych, bo i woda, i elektrolity wspomagają pamięć i koncentrację. Dzięki temu wzrasta efektywność pracy nie tylko u tych, którzy pracują w biurach, ale także tam, gdzie praca umysłowa łączy się z tą fizyczną.

Niezbędne jest zadbanie o prawidłową higienę snu, bo bardzo często zmęczenie i senność w ciągu dnia wynika ze zbyt małej ilości snu lub z fatalnej jego jakości. Aby organizm mógł się właściwie zregenerować, stwórz sobie dobre warunki do wypoczynku. Zrezygnuj z oglądania telewizji i buszowania w internecie tuż przed snem. Wywietrz sypialnię i nawodnij organizm przed pójściem spać. Sięgnij po ziołową herbatę, wodę mineralną lub elektrolity. Pamiętaj, że organizm potrzebuje przynajmniej 7-8 godzin snu, by następnego dnia funkcjonować bez zarzutu.

Aby zmęczenie nie doskwierało nam od rana, warto także przyjrzeć się swojej diecie. Wysoko przetworzona żywność oraz tak uwielbiane przez wielu słodycze dostarczają „pustych” kalorii, które zapewniają energię na krótko. Dokonaj więc zmian w diecie. Jedz więcej produktów pełnoziarnistych, postaw na chude mięso, warzywa i owoce, w których znajdują się witaminy, elektrolity i składniki mineralne niezbędne do utrzymania prawidłowej kondycji organizmu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.