› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak wybrać pościel dla niemowlaka?

› bieżące ponad rok temu    17.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak wybrać pościel dla niemowlaka?

Pierwsze kilka miesięcy życia dziecka to czas nieustannego rozwoju, niemowlę nabywa wówczas podstawowe umiejętności, a co ważne rośnie niemal z dnia na dzień. Kluczowe znaczenie na tym etapie ma sen. Noworodek śpi ok. 18 godzin dziennie, dlatego należy zapewnić mu odpowiednie warunki do odpoczynku. W przypadku maluszka nawet wybór pościeli staje się niezwykle istotny, zwłaszcza że jego skóra jest podatna na podrażnienia. Jak zatem wybrać właściwą pościel dla niemowlaka?

Jaka pościel dla niemowlaka? Wybieramy odpowiedni materiał!

Produkty dedykowane najmłodszym, w tym tekstylia, muszą spełniać wysokie standardy. Wrażliwa skóra noworodka łatwo ulega otarciom. Niektóre materiały mogą powodować alergie, które są szczególnie niebezpieczne dla dopiero kształtującej się odporności maluszka. Z tego względu warto sprawdzić skład wybranej pościeli. Która okaże się najlepsza? Doskonale sprawdzi się bawełna (sprawdź ofertę sklepu Trilli), ponieważ cechuje ją nadzwyczajna miękkość. Co więcej, bawełna wykazuje wysoką przepuszczalność powietrza, dzięki czemu pozwala skórze swobodnie oddychać. Zaletę stanowi jednocześnie fakt, że nie uczula, a przy tym zachowuje estetyczny wygląd nawet po wielokrotnych praniach. W przeciwieństwie do materiałów syntetycznych można ją prać w wysokiej temperaturze, co pozwala na szybkie pozbycie się bakterii oraz drobnoustrojów.

Jak się jednak okazuje, bawełna może przybierać zróżnicowaną formę. Wśród włókien bawełnianych wyróżnia się m.in. flanelę, satynę, korę, perkal, dżersej czy adamaszek. Wybór poszczególnego z nich zależny jest od indywidualnych preferencji. Odradza się jednak zakup flaneli, ponieważ po kilku praniach może ulec skurczeniu.

Pościel dla niemowląt - rodzaj wypełnienia

Materiał, z jakiego została wykonana poszewka to nie wszystko. Równie duże znaczenie ma wypełnienie pościeli. Pod tym względem wybór także jest stosunkowo szeroki. Zdecydować możemy się, chociażby na wełnę, pierz lub wypełnienie syntetyczne. Czym się charakteryzują poszczególne rodzaje wypełnienia pościeli dla niemowląt?

  • Wełna - najczęściej spotkamy się z wełną owiec Merynos, która wykazuje doskonałe właściwości termoregulacji, a przy tym może pełnić funkcję pościeli całorocznej. Okaże się dobrym wyborem w przypadku dzieci uczulonych na roztocza.
  • Pierz - wykazuje świetnie właściwości grzewcze, chociaż może być nieco ciężki. Ponadto, takie wypełnienie nie nadaje się dla alergików.
  • Wypełnienie syntetyczne - najlepiej sprawdzi się pościel z włókien silikonowych, ponieważ wykazują wysoką sprężystość, właściwości antystatyczne i dobrze utrzymują ciepło

Pościel dla niemowlaka do łóżeczka - jak pielęgnować?

Pościel do niemowlęcego łóżeczka wymaga szczególnej dbałości. Większość materiałów można prać w pralce, jednak konieczne jest zastosowanie specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do ubranek niemowlęcych. Co więcej, warto zadbać o regularne prasowanie, gdyż pozwala ono na pozbycie się wszystkich zarazków. Funkcję pościeli w pierwszych tygodniach życia niemowlaka pełni nierzadko rożek niemowlęcy. Początkowo okaże się wystarczający, lecz po pewnym czasie należy przyzwyczajać dziecko do kołderki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.