› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dziecka?

› poradnik 11 miesięcy temu    5.01.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dziecka?

Zabawki interaktywne to doskonały prezent na roczek - szybko podbijają serca obdarowanych dzieci i stają się ich wiernymi kompanami na długie tygodnie. Rodzice doceniają ich niepodważalne walory edukacyjne i to, że uczą w najbardziej naturalny ze wszystkich sposobów, czyli poprzez zabawę. Dziecko może dzięki nim posiąść wiedzę na temat literek, liczb czy zwrotów w obcym języku. A to nie wszystko - nowe modele oferują znacznie bardziej rozbudowane funkcjonalności. Jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla rocznego dziecka?

Dostępne obecnie w sklepach zabawki interaktywne oferują naprawdę różne funkcjonalności. Nie wszystkie bowiem uczą literek czy cyferek - coraz więcej pojawiających się modeli zapewnia także ćwiczenie motoryki, stymulację emocji czy wiedzę na temat życia w społeczeństwie. W tak szerokim asortymencie rzeczywiście można się pogubić i w ogóle nie dziwi fakt, że rodzicom trudno jest wybrać. Podpowiadamy, czym się kierować, by kupione zabawki interaktywne okazały się dobrym wyborem.

Jak wybrać zabawkę interaktywną dla dziecka?

Gdy przeglądasz zabawki interaktywne, przede wszystkim zwróć uwagę na bezpieczeństwo ich użytkowania. Pamiętaj, że roczny maluszek wciąż poznaje świat wszystkimi zmysłami, przede wszystkim natomiast poprzez smak. Musisz liczyć się z tym, że każda ofiarowana mu zabawka prędzej czy później znajdzie się w jego buzi, a więc nie może zawierać małych elementów, które łatwo byłoby odgryźć i połknąć. Jeśli nie wiesz, które modele wybrać, kieruj się doświadczeniem rodziców. Sprawdź opinie i wybierz sprawdzonego producenta.

Nie mniej istotna jest także funkcjonalność. Zabawki interaktywne nie należą do najtańszych, a więc każdy chciałby, by interesowały dziecko przez co najmniej kilka miesięcy. I to oczywiście możliwe - o ile wybierzesz model, który oferuje kilka stopni trudności i zachęca malucha do coraz bardziej złożonych aktywności. Pamiętaj, że na tym etapie rozwoju potrzeby i możliwości dziecka dość szybko się zmieniają.

Aby zadowolić zarówno dziecko, jak i rodziców, musisz zwrócić uwagę na głośność. Wszystkie zabawki interaktywne wydają jakieś dźwięki i to jest jedna z ich głównych cech. Musisz jednak wybrać model, który nie będzie straszył malucha ani przesadnie irytował dorosłych. Warto wziąć pod uwagę zabawki interaktywne, które dają możliwość regulacji stopnia głośności. Co więcej, dobrze jest dokładnie przesłuchać wgrane w gadżet melodie, by nie okazały się zbyt trudne dla rozwijającego się mózgu.

Znaczenie ma również kolorystyka - i ona również stanowi niemałe wyzwanie! Chodzi bowiem o to, by zabawki interaktywne nie były przesadnie nudne i pastelowe. Jednocześnie jednak zbyt intensywne kolory mogą męczyć wzrok dziecka i sprawiać, że będzie pobudzone. Warto wybierać modele, w których pojawia się czerwony, żółty czy niebieski - podstawowe i wyraźne kolory.

Kupując zabawki na roczek, uwzględnij również wiek i możliwości dziecka. Tylko dobrze dopasowane będą naprawdę go interesowały - stanowią wtedy pewnego rodzaju wyzwanie, ale jednocześnie nie sprawiają nadmiernych trudności. Dziecko musi umieć posługiwać się zabawką, by naprawdę dobrze się bawić.

Czy warto kupować zabawki interaktywne?

Dobrze wybrane zabawki interaktywne to niezwykle wartościowy prezent na roczek dla dziecka (swojego lub znajomych). Pamiętaj, że okres pomiędzy 1. a 3. rokiem życia to niezwykle intensywne zainteresowanie otaczającym światem - maluch powoli staje się coraz bardziej samodzielny. Zwróć uwagę również na jego szybki rozwój, który przekłada się na dalsze postępy w nauce i życiu ogólnie. Zabawki interaktywne dodatkowo pobudzają kreatywność i chęć eksplorowania świata. W interesujący sposób przekazują wiedzę na temat otoczenia, a przede wszystkim stają się wiernymi przyjaciółmi z wczesnego dzieciństwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.