› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

› poradnik miesiąc temu    2.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

Zimne, zimowe miesiące to czas, w którym dzieci bawią się najlepiej. Spacery w niskich temperaturach generują jednak pewne ryzyko wystąpienia przeziębienia, szczególnie jeśli nie zadba się o odpowiedni ubiór dziecka. Najmłodsi uczestnicy zimowych spacerów powinni być wyposażeni w odpowiednie, ciepłe i nieprzemakalne obuwie, ale także odzież, która dostosowana będzie do warunków pogodowych. Bardzo ważnym elementem, w który powinno być zaopatrzone każde dziecko jest czapka zimowa dziecięca.

Zimowe czapki dziecięce – czym się wyróżniają?

Ze względu na to, iż są to produkty typowo dziecięce, to charakteryzują się one dużą różnorodnością wzorów i kolorów wykonania. Dodatkowo najlepsze jakościowo czapki są wykonywane ze 100% bawełny, co przekłada się na utrzymanie ciepła, ale także odpowiednią cyrkulacje powietrza na głowie. Dzięki temu dziecko nawet podczas wysiłku nie spoci się nadmiernie, a co za tym idzie — nie dojdzie do ryzyka wystąpienia przeziębienia. Czapki zimowe dla dzieci to produkty, które powinny cechować się wysoką jakością wykonania. Ich właściwości muszą zapewniać prawidłowy obieg powietrza oraz utrzymanie ciepła na powierzchni głowy przez długi czas. Zimowe nakrycie głowy dla dziecka chroni także jego uszy przed przemarznięciem. Wybierając się na zimowy spacer z dzieckiem należy każdorazowo pamiętać o założeniu zimowej czapki.

Jak wybrać zimową czapkę dla dziecka?

Po stronie rodzica leży jedynie aspekt techniczny dotyczący zimowej czapki dla dziecka, pod względem materiału. Im produkt będzie lepszy jakościowo, tym lepszy będzie komfort jego użytkowania. Rolą dziecka podczas doboru czapki będzie prawdopodobnie określenie jej designu oraz wykończenia. Na rynku dostępne są modele z pomponami, z nausznikami, czy też wiązane od dołu. W zależności od tego, jaki charakter i gust ma dziecko, nakrycie głowy należy dobierać zgodnie z jego upodobaniami. Warto wiedzieć, że zimowe czapki dziecięce są produkowane zazwyczaj tylko w kilku rozmiarach, które powinniśmy dobierać głównie pod względem wieku maluszka. Materiał, z którego są wykonane, jest wysoce elastyczny, dlatego produkt idealnie dopasowuje się do kształtu każdej główki. 

W co ubrać dziecko na zimowy spacer oprócz czapki?

Oprócz zimowej czapki dziecięcej warto zaopatrzyć podopiecznego w cały strój zimowy włącznie z butami na antypoślizgowym bieżniku. Jeżeli na zewnątrz panują niskie temperatury oraz zalegający śnieg, warto wybierać odzież wodoodporną oraz termiczną, która zapewni wysoki komfort noszenia. Dodatkowo, prawidłowa cyrkulacja powietrza pod powierzchnią materiału pozwoli na oddychanie skóry i mniejsze pocenie się. Jest to szczególnie ważne w celu zapobiegania przeziębieniom zimowym. Warto więc decydować się na skompletowanie całego zimowego stroju podczas spaceru, a nie tylko zimowej czapki dziecięcej. Aby jednak prawidłowo podejść do tematu, należy rozeznać się jakie materiały są najlepsze dla danego typu odzieży oraz jak odpowiednią ją dobierać, aby zapewnić maluchom największy komfort.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.