› bieżące |
ponad rok temu
13.06.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Na świecie panuje bardzo duża dysproporcja. W tym samym czasie ludzie na drugim końcu świata cierpią głód, nie mając dostatecznej ilości pożywienia, podczas gdy w krajach wysoko rozwiniętych nagminnie marnuje się jedzenie i wyrzuca do kosza zdatne do spożycia produkty. Z czego to wynika?
Jest to oczywiście podyktowane różnicami finansowymi i złymi nawykami. Niezależnie od zasobów nie powinno się pozbywać artykułów spożywczych i starać się gospodarnie nimi zarządzać. Na świecie za dużo ludzi umiera w wyniku niedożywienia, jest więc niemoralne pozbywanie się czegoś, co dla drugiego człowieka stanowi być albo nie być. Jak zatem podejść do tematu i nie marnować jedzenia?
Pierwsza kwestia to dobrze zaplanowane zakupy. Ostatnio modny jest trend na pełny koszyk w supermarkecie. Klienci kupują dużo i bez namysłu, stąd często pojawia się problem wyrzucania jedzenia. Racjonalne zakupy w dużym stopniu pomagają zmniejszyć ilość jedzenia, które ląduje w koszu na śmieci. Trzeba więc zacząć skrupulatnie tworzyć swoją listę rzeczy.
Kolejna rzecz to odpowiednie przechowywanie pożywienia. W tym celu należy zaopatrzyć się w dobre pojemniki na żywność. Przechowywanie resztek z obiadu w specjalnych pudełkach przedłuża termin zdany do spożycia. Dzięki szczelnie zamkniętym opakowaniom dania nie tracą także smaku i zachowują świeżość. Najlepiej korzystać z takich pojemników, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa i nie są wyprodukowane na bazie toksycznych substancji.
Każda kuchnia powinna być wyposażona w kilka pojemników na żywność o różnej wielkości i różnym kształcie. To pozwoli na przechowywanie różnego rodzaju jedzenia w każdej ilości. Koniecznie trzeba też przygotować lodówkę, by półki mogły pomieścić opakowania.
Pojemniki na żywność doskonale sprawdzają się także w przechowywaniu produktów sypkich, takich jak kasza, ziarna itp. Dzięki temu zachowują swoje wartości odżywcze na dłużej.
Marnowanie jedzenia to poważny problem. Wystarczy kilka dobrych nawyków, które warto w sobie wykształcić, a na pewno kłopot wyrzucania pożywienia do kosza się zmniejszy. Odpowiednie przechowywanie to połowa sukcesu. Niektórzy wybierają inną opcję, dzieląc się swoimi resztkami z innymi, wysyłając jedzenie do krajów trzeciego świata lub lokalnych przytułków dla bezdomnych. Każde rozwiązanie jest dobre.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |