› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak kupować zabawki w internecie?

› poradnik ponad rok temu    16.09.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak kupować zabawki w internecie?

Coraz więcej ludzi kupuje przez internet. Sama transakcja jest prosta. Trzeba opłacić zamówienie i ono samo do nas przyjedzie. Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy zabawki?

Zwykle zaczyna się od wyboru najniższej ceny. Zwróć jednak uwagę, że do kwoty jaką masz zapłacić za zabawki trzeba doliczyć koszty transportu. Czy wraz z nimi cena nadal jest korzystna? Sprawdź, czy w sklepie lub na aukcji koszty dowozu nie są liczone podwójnie, jeśli kupujesz kilka rzeczy i chcesz je otrzymać w jednej paczce.

Przeczytaj uważnie regulamin sklepu. Szczególnie zwróć uwagę jak wygląda proces reklamacji. Poszukaj informacji o regułach zwrotu.

Prawie nigdy tego nie robimy a powinniśmy otworzyć paczkę podczas wizyty kuriera lub listonosza. Sprawdzamy wtedy stan zawartości i czy wszystkie zamówione zabawki do nas dotarły. Gdy coś nie gra kuriera mamy na świadka lub może on od razu paczkę zabrać ze sobą do zwrotu. Nie zawsze kurier ma na to czas (prawie w ogóle), ale w szczycie zamówień, np. przed świętami, przed dniem dziecka, warto poznać zawartość przesyłki od razu.

Zanim kupisz w internecie poszukaj zabawki w tradycyjnym sklepie, jeśli masz na to czas. Wówczas uważnie spisz to co wybrałeś. Będziesz mieć większą gwarancję zgodności swoich wyobrażeń z tym, co zostanie ci przesłane. Aby się zabezpieczyć, możesz telefonem porobić zdjęcia zabawek na sklepowej półce.

Gdy musisz zacząć od zera, nie wiedząc co i jak, to internet ma ogromną zaletę, pozwala przefiltrować wyniki wyszukiwania. Możesz określić wiek i płeć dziecka, wybrać rodzaj zabawek. To bardzo ułatwia zadanie. Wiele przydatnych filtrów wyszukiwania zabawek znajduje się w sklepie internetowym www.babyland.pl/pl/list/zabawki-gry

Jeśli najbardziej interesująca oferta jest z Twojej okolicy, umów się na odbiór osobisty, najlepiej bez przedpłaty. To pozwoli Ci obejrzeć przedmiot. Jeśli kliknąłeś taki zakup na aukcji to pamiętaj, że sprzedawca płaci serwisowi prowizję. Gdy nie zdecydujesz się na zabawkę, grzeczność wymaga albo zwrotu tych kilku groszy/złotych albo potwierdzenie przez serwis, że transakcja nie dokonała się i mają zwrócić sprzedawcy pobrany koszt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.