› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

› poradnik 8 miesięcy temu    28.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

Niemowlę w domu potrafi przewrócić cały dom do góry nogami. To wielkie szczęście, ale też olbrzymia odpowiedzialność. Niemowlak w końcu zasługuje na wszystko to, co najlepsze. To najważniejszy mieszkaniec domu i jego potrzeby są na pierwszym miejscu. Jako jego rodzic też chcesz dla niego jak najlepiej. Z tego powodu ubranka dla niemowląt to tak szczególna kategoria ubrań. Wybierać je należy ze staranną uwagą, by zapewnić maleństwu maksymalny poziom komfortu. Czym kierować się przy wyborze ubrań dla niemowląt?

 1. Ubranka dla niemowlaka: co się liczy?
 2. Łatwość zakładania
 3. Tkanina
 4. Wygoda

Na co zwrócić uwagę kupując ubranka dla niemowlaka

Ubranka dla niemowląt to odzież, o którą producenci dbają szczególnie mocno. Jest przeznaczona w końcu dla najmłodszych i najdelikatniejszych spośród ludzi. Takie ubranka, by być godne matczynej i czyjejkolwiek uwagi muszą spełniać szereg wymagań. Niemowlęta to niewielkie istoty, za to szalenie wymagające. Każde odstępstwo od normy, każdy, nawet najdelikatniejszy dyskomfort, będą obwieszczać naprawdę głośnym krzykiem. W końcu dziecko dopiero uczy się świata i każda nieprzyjemność urasta dla nich do rangi największego życiowego problemu. Poznaj 3 główne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu ubranek. Jeśli zostaną spełnione, zyskasz gwarancję, że dziecku będzie ciepło i wygodnie.

Ubranka dla niemowlaka: łatwe przy zakładaniu

Twoja wygoda też jest ważna, twoje maleństwo nie będzie się przecież ubierać się samodzielnie. Będziesz też bardzo często je przebierać, przewijać i operować przy ubrankach. Niemowlęta też często nie chcą współpracować przy zakładaniu ubranek, dlatego tak istotnym jest, by były one łatwe przy zakładaniu. To znacząco podniesie twój komfort i ograniczy czas, który spędzisz przy zakładaniu i zdejmowaniu ubranek. Twoje maleństwo też będzie ci bardzo wdzięczne, bo jeśli ubranka będą łatwiejsze przy zakładaniu, to będziesz mniej go stresować podczas czynności ubierania. W ten sposób dziecko będzie ubierać się chętniej i nie będzie przy tym głośno protestować.

Ubranka dla niemowlaka: tkanina

Tkanina zdecydowanie ma znaczenie. Ubrania dla niemowląt muszą być szczególnie miękkie i delikatne. Skóra niemowląt jest w końcu najdelikatniejsza i może podrażnić ją wiele rzeczy. Nawet nieco bardziej szorstka tkanina. Dlatego sięgaj po ubranka wykonane z miękkich materiałów, które otulą skórę i nie będą jej sprawiać dyskomfortu. Muszą też być na tyle ciepłe, by niemowlak, który większość życia spędza jeszcze leżąc, zawsze miał ciepło. Z drugiej strony nie może być za ciepło, bo to też spowoduje jego krzyki protestu i może być groźne dla jego zdrowia. Warto wybierać też tkaniny, które oddychają i dają dziecku maksymalny komfort termiczny.

Ubranka dla niemowlaka: Wygoda

Wygoda twojego dziecka to rzecz absolutnie kluczowa. Jeśli twoje dziecko będzie czuło dyskomfort, to odczuje to nie tylko ono, ale też wszyscy domownicy. Dzieci w końcu na tym etapie życia porozumiewają się bardzo głośnym krzykiem i płaczem, bo nie znają innych sposobów ekspresji swoich uczuć. Jeśli niemowlakowi będzie niewygodnie nie będzie mógł spać, przez co będzie czuł się coraz gorzej, a ty razem z nim. Zadbaj o jego wygodę - o to, by mogło bez problemu ułożyć się w łóżeczku, machać rączkami i nóżkami, bo przecież to jego sposób na zabawę, a także nie było zanadto przegrzane i - z drugiej strony - by w ubrankach nie było mu za zimno. Jeśli dziecko będzie czuło się w ubrankach swobodnie, będzie szczęśliwe i będzie zasypiać bez problemów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.