› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Jak dobrać odzież dla niemowlaka do pogody?

› poradnik ponad rok temu    7.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak dobrać odzież dla niemowlaka do pogody?

Wielu rodziców martwi się tym, że ich pociecha może zmarznąć podczas spaceru i się przeziębić, dlatego też nakładają na nią liczne warstwy ubrań i opatulają jeszcze grubym kocem. Należy pamiętać o tym, że zarówno zmarznięcie, jak i przegrzanie są niewskazane. Dziecko należy ubierać z głową i nie przesadzać ze swoimi obawami. Oczywiście niemowlę nie powie nam jeszcze, czy jest mu zimno czy też ciepło, dlatego też zadaniem rodzica jest dopasowanie odpowiedniego ubioru do pogody.

Jakie ubranka dla niemowląt zimą, a które sprawdzą się latem?

Najlepsza Odzież niemowlęca powinna być dopasowana do temperatury otoczenia podczas spaceru. Dobrze dobrany strój jest gwarancją wygody i komfortu podczas wspólnego pobytu na zewnątrz. Bardzo ważne jest także to, z jakich materiałów zostało wykonane ubranie. Najlepiej jest wybrać te wykonane z naturalnych tkanin typu bawełna. Latem znacznie ma również kolorystyka ubrań. Zaleca się wybierać te w jaśniejszych barwach. Podczas wakacyjnych spacerów świetnie sprawdzają się przewiewne body lub rampersy z krótkim rękawem. W celu zwiększenia ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym zaleca się założyć dziecku cienką chustkę lub czapkę.

Z kolei zimą, gdy temperatura jest niska, powinno się ubierać dziecko na cebulkę, czyli warstwowo. Zawsze lepiej jest ściągnąć zbędną warstwę ubrania, niż narażać dziecko na zmarznięcie. Ponadto ciepło gromadzące się między warstwami poszczególnych ubrań stanowi izolację dla skóry przed zimnem. Zasada jest taka, jeśli dziecko leży w wózku, to trzeba założyć my jedną warstwę więcej, niż jakby było aktywne fizycznie. Nie można zapomnieć także o ciepłym kocu, którym będzie można otulić maluszka. Niemowlaka należy ubrać w body z długim rękawem i w ciepły pajacyk polarowy. Świetnie sprawdzi się jednoczęściowy kombinezon z kapturem, doszytymi rękawiczkami i okrywający stopy. Do tego potrzebna będzie jeszcze ciepła czapka z bawełny. Bardzo ważne jest obserwowanie sygnałów wysyłanych przez swoją pociechę. Jeśli jest ubrana za ciepło, to może mieć wilgotny kark i zaczerwienioną skórę.

Odzież niemowlęca Kochanyurwis.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.