› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    25.08.2016
Maciej Markowski
komentarzy 6 ocen 4 / 100%
A A A
Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe fot. Maciej Markowski

Dzięki wspólnym działaniom redakcji gazety internetowej elblag.net oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu udało się ustalić 4 miejsca zlokalizowane blisko szkół, gdzie na jezdni są uszkodzone progi zwalniające. Niestety wielu kierowców, nie bacząc na zagrożenie, łamało przepisy w miejscach, gdzie za chwilę pojawi się mnóstwo dzieci i młodzieży. Już niedługo problem zniknie, gdyż powiadomiony został zarządca elbląskich dróg.

Cała historia zaczęła się od progu zwalniającego przy ulicy Sadowej 2, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego. Przed wyjściem z placówki znajduje się próg zwalniający, który nie posiada swojej zewnętrznej części. Brak tego fragmentu dawał kierowcom okazję do wymijania progu bez zwalniania. Problem polega na tym, że za jezdnię w tej sytuacji zaczął służyć chodnik.

Wysłaliśmy w to miejsce jednego z naszych pracowników i choć był tam zaledwie 10 minut, to zdążył dopatrzyć się aż 5 wykroczeń w tym właśnie miejscu. Jak poinformował nas Jakub Sawicki z Biura Prasowego KMP Policji:

- Zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt 3 Ustawy (prawo ruchu drogowego) kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Grozi za to kara grzywny w wysokości 250 zł.

Takie manewry w tym miejscu, jak udało się podpytać kilku przechodniów, są na porządku dziennym. Swoją obawę osoby przez nas napotkane wyraziły tym większą, że za chwilę do szkoły powrócą dzieci, a już teraz wiele z nich korzysta z przyszkolnych obiektów sportowych, np. boiska. O tej sytuacji powiadomiony został zarządca drogi.

- W najbliższych dniach będzie wybudowany nowy próg z brakiem możliwości jego objechania - poinformował nas Jakub Sawicki. - Próg zostanie zdjęty całkowicie, ponieważ będzie budowany (z polbruku) przy szkole próg wyspowy z przejściem dla pieszych.

Jak się okazało podobne remonty zostaną zrealizowane przy trzech innych placówkach w Elblągu: Gimnazjum nr 7 przy ulicy Lotniczej, Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Mielczarskiego oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Kopernika. W tych miejscach również będą nowe progi zwalniające.

#Elblag.netZmieniaRzeczywistość

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qwert
ponad rok temu ocena: 100%  6
budowanie progow zwalniajacych na ulicy podziurawionej jak ser szwajcarski to czysty debilizm
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ clowlly
ponad rok temu ocena: 75%  5
A co mają powiedzieć dzieci ze szkoły podstawowej nr 12 gdy mają przejść przez ul. Nowowiejska. Znaki są i co z tego jak większość kierowców ma to w nosie i pędzi. Nie zwalniają ba nawet nie zatrzymują się przed przejściem gdy kierowca na bocznym pasie się zatrzyma aby przepuścić dziecko
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smutny
ponad rok temu ocena: 80%  4
Była sprawa tzw. progów zwalniających szeroko nagłaśniana, że maja być demontowane, gdyż powodują uszkodzenia aut. No to jak to w końcu jest?Raz tak, raz tak w myśl zasady, kto pierwszy wstanie ten rządzi ? Przed szkołami stoją znaki ograniczające prędkość i to winno wystarczyć. A tak znaki i progi i co jeszcze ? W pewnym okresie byli "przewodnicy" z dużym znakiem STOP. Może ten sposób na bezpieczeństwo jest lepszy. W czasie wakacji, ferii, po południu ,soboty, niedziele dzieciaków nie ma a znaki i progi są. To jakaś paranoja! Pod rozwagę mości panowie ten temat podsuwam.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kerowcakeczupu
ponad rok temu ocena: 75%  3
po cholere te progi zwalniajace? tam i tak jest takie czolgowisko, ze tylko skonczony kret jechalby tam szybciej niz 20/h xDDD
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 75%  2
Nie zgadzam się z policją, że przyczyną najeżdżania na chodnik jest fakt zdekompletowanych progów zwalniających. Głowna przyczyna tkwi w szerokości ulicy oraz z faktu że poniom chodnika jest bez mała na tym samym poziomie co ulica bo praktycznie nie ma tak krawężników. Gdy mijają się dwa stosunkowo szerokie auta trudno nie najechać na chodnik bo grozi zaczepieniem auta jadącego w przeciwnym kierunku. Ulica Sadowa przygotowana do jazdy furmankami konnymi nie przystaje do komunikacji w obecnych czasach
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
ponad rok temu ocena: 100%  1
oprócz progów zwalniających może wypadałoby zainterweniować w sprawie chodników wokół szkoły nr 16...pozostawiają wiele do życzenia
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.