› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Inni pomagali małej Biance, teraz jej mama apeluje o pomoc dla Hani: "Możesz uratować jej życie!"

› dzieci i rodzina ponad rok temu    3.07.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Inni pomagali małej Biance, teraz jej mama apeluje o pomoc dla Hani:  fot. facebook.com

O walce z białaczką małej Bianki pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio o pokonaniu choroby. Teraz Natalia Wielgat, mama dziewczynki apeluje o pomoc dla dwuletniej Hani, która leczyła się z Bianką: "Ty możesz uratować jej życie !!!! Zarejestruj się na https://www.dkms.pl/pl i zostań dawcą szpiku".

Walkę o życie małej Bianki chorej na białaczkę wspierali nasi Czytelnicy od początku jej choroby. Najpierw było przygotowanie do przeszczepu, potem sama operacja, po niej znów leczenie i jeszcze wiele dni izolacji. Teraz zwycięstwo! Choroba pokonana.

Natalia Wielgat, mama dziewczynki wie co znaczy walka o życie własnego dziecka. Apeluje więc do ludzi dobrej woli o pomoc dla dwuletniej Hani z Nowego Dworu Gdańskiego, która leczyła się razem z Bianką. Hania bez powikłań zniosła chemię, a podczas dalszego leczenia już w domu, choroba wróciła. Znów dziewczynka wróciła do szpitala.

Jedyną deską ratunku jest szybki przeszczep szpiku. Skoro choroba wróciła podczas leczenia oznacza, że jest silna i ciężka. Proszę ludzi, którzy jeszcze nie są w bazie dkms, aby się zarejestrowali.  Możesz uratować jej życie !!!! Proszę rozgłoście to wszędzie, trzeba jej pomóc. To cudowni ludzie, którzy nas teraz potrzebują

- napisała na Facebooku Natalia Wielgat.

Apelują również bliscy Hani.

Zarejestruj się już dziś na stronie https://www.dkms.pl/pl Także można iść do najbliższego wyznaczonego puktu pobrań krwi na dawcę szpiku. Taka procedura jest szybsza.

Szczegółowe informacje o chorej dziewczynce.

HANIA WAWRZYK mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego to radosna, uśmiechnięta i energiczna dwulatka. Hania walczy z białaczką o której rodzice dowiedzieli się w maju 2016 roku. Pierwszy etap leczenia był w szpitalu w Gdańsku, które polegało na podawaniu chemii przez okres 8 miesięcy. Podczas leczenia Hani wyniki pozwoliły, aby dalsze leczenie odbywało się w domu, poprzez podanie chemii podtrzymującej.

Hania w trakcie tego leczenia często jeździła na kontrole. I tak dnia 29.06.2017 roku jechała z rodzicami na kontrolne badanie. Badanie wykazało 12 tys. leukocytów. Wszystko inne w normie. Lekarze zaniepokojeni postanowili zostawić Hanię na noc w szpitalu.

Rano została wykonana biopsja i ...- WYROK, DRUGI WYROK.!!! Podczas leczenia nawrót choroby - OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA B.60% zajętego szpiku. 7 dni wcześniej była robiona morfologia, która była idealna.

W ciągu 7 dni choroba wróciła. Lekarze chcą, aby w jak najszybciej doprowadzić do całkowitej remisji, aby nie było blastów. POTRZEBNY JEST PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH - czyli przeszczep szpiku. Hania ma mało czasu. Proszę rejestrujcie się oraz przekazujcie post dalej..

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.