› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ile wniosków o świadczenie „Dobry start” złożyli elblążanie? Kiedy podania drogą tradycyjną?

› bieżące 12 miesięcy temu    24.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ile wniosków o świadczenie „Dobry start” złożyli elblążanie? Kiedy podania drogą tradycyjną?

Od 1 lipca bieżącego roku w Polsce złożono około 850 tys. wniosków online o świadczenie z programu "Dobry start". Elblażanie w tym samym czasie złożyli 2943 wnioski. Świadczenie przysługuje dzieciom i osobom uczącym się w szkołach dziennych w wieku od 7 do 20 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych. Szczegółowe  zasady przyznawania świadczenia „Dobry start” określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. 

Przypomnijmy, że od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą złożyć online wniosek o nowe świadczenia z programu "Dobry start", a także o świadczenie "Rodzina 500+" na nowy okres świadczeniowy.

W Elblągu do dzisiaj złożono 2943 wnioski o samo tylko świadczenie z programu "Dobry start", przy czym 478 z nich zostało zweryfikowanych (wydano decyzję). Ocenia się, że w naszym mieście jest 15 tys. dzieci uprawnionych do skorzystania z tego programu.

W całej Polsce do dnia 20 lipca o świadczenie z programu "Dobry start" złożono 847,9 tys. wniosków. Najwięcej na Śląsku (134,7 tys.), na Mazowszu (129 tys.), w Wielkopolsce (75,1 tys.) oraz Małopolsce (69,5 tys.).

Program „Dobry Start” ruszył 1 lipca w całej Polsce. W lipcu wnioski składamy tylko online przez portal Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. 

Zobacz jak złożyć online wniosek o świadczenie dobry start

kiedy będzie możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną (papierową)?

Wniosek o świadczenia drogą tradycyjną będzie można złożyć od 1 sierpnia. Od tej daty rodzice mogą także wysyłać wypełnione wnioski pocztą. Wnioski w Elblągu będa przyjmowane w Departamencie Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Jaśminowej.

W przypadku świadczenia dla dzieci z rodzin zastępczych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie Elbląga wnioski od 1 sierpnia przyjmować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, mieszczący sie przu ul. Winnej 9 (pok. 409).

Kiedy rodzina dostanie wsparcie?

Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej trafi do niej świadczenie dobry start. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Nie przegap terminu!

Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Wnioski w formie papierowej (od 1 sierpnia)

Zobacz też

Źródło:informacje własne, MRPiPS

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.