› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu

› rozwój i edukacja 8 miesięcy temu    30.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
6 zdjęćII Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu fot. nadesłana

W minionym tygodniu w Jedenastce odbył się już po raz II Tydzień Nauki i Techniki. Podczas kolejnych dni tygodnia uczniowie brali udział w zajęciach w postaci warsztatów, wycieczek oraz pokazów. Każdy dzień zdominowany był przez jeden blok tematyczny.

Poniedziałek stał się świętem liczby PI i związanymi z nią ekologicznymi obliczeniami matematycznymi.

Segregacja śmieci, recykling, tworzenie eko-robotów to tylko nieliczne z realizowanych po angielsku i niemiecku działań podczas wtorkowego Dnia Języków Obcych.

Środa przebiegała pod hasłem Dnia Humanistycznego. Na naszych szkolnych korytarzach pojawiła się suszarnia ortograficzna, uczniowie zmagali się z dyktandem mającym na celu wyłonienie mistrza szkoły w dziedzinie ortografii, a także mieli okazję wysłuchać wykładu Myć się czy nie myć – o higienie na przestrzeni dziejów słów kilka.

W czwartek zagościła w naszych progach przyroda. Uczniowie m.in. wzięli udział w warsztatach w mobilnym planetarium oraz żywej lekcji przyrody poświęconej owadom.

Piątek stał się nie tylko naszym świętem, ale również i odwiedzających nas gości. Już od rana na szkolnych korytarzach uczniowie rozstawiali stanowiska, na których niepodzielnie królowała ona – EKOLOGIA. Można było zajrzeć do mini ogródka, a w domowym laboratorium przyjrzeć się zmianom zachodzącym pod wpływem soku z kapusty oraz innym nie mniej ciekawym procesom. Odwiedziliśmy też ekologiczne studio piękna. Metodą naturalną wykonaliśmy własnoręcznie papier czerpany. W przerwie przed kolejnymi atrakcjami należało przegryźć zdrową przekąskę. Nie można było przejść obojętnie obok owadów zamkniętych w terrariach, później natomiast nauczyliśmy się, jak wykonać domki dla owadzich rodzin. Uczniowie z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług zapewnili możliwość wykonania mini mebelków z odpadów tartacznych. Nie zawiodły również panie z Uniwersytetu III wieku, które uczyły w jaki sposób wykonać piękne serduszka z materiału, posługując się jedynie nitką i igłą. Dopełnieniem wielu atrakcji był pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz iluzjonisty, a także prelekcja policjanta. Nasi goście mieli okazję tego dnia zajrzeć do kącika Arki Gier, w języku angielskim pobawić się ekologią na tablicy interaktywnej, obejrzeć pokazy robotów, haftu krzyżykowego, technikę obróbki zdjęć prezentowaną przez Zespół Szkół Mechanicznych, rozwiązać ekologiczne zagadki przygotowane przez Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, a także obejrzeć prezentowaną przez II LO maszynę parową. Okazało się, że o odnawialnych źródłach energii nasi uczniowie wiedzą bardzo dużo. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w konkursie pt. "Elbląg - ekologiczne miasto". Na najmłodszych czekał pokaz baniek mydlanych oraz wykonywanie balonowych zwierząt. Klasy siódme oraz gimnazjalne odbyły tego dnia wycieczki, uczestnicząc w ten sposób w zajęciach organizowanych przez: Zakład Utylizacji Odpadów, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zespół Szkół Technicznych, Aeroklub Elbląski, Tramwaje Elbląskie, a także Elbląski Park Technologiczny.

Na festiwalu kończącym Tydzień Nauki i Techniki w SP 11, wszyscy uczniowie zgodnie doszli do wniosku, że najłatwiej uczymy się poprzez zabawę i taka forma dostarcza nam najwięcej powodów do zadowolenia.

Katarzyna Szyk-Gira - nauczyciel SP 11

 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
 • II Tydzień Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu
ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.