› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

II LO w setce najlepszych liceów w Polsce. Ranking Newsweek Polska

› bieżące ponad rok temu    19.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
II LO w setce najlepszych liceów w Polsce. Ranking Newsweek Polska fot.  archiwum II LO

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi jako jedyne z elbląskich liceów znalazło się w pierwszej setce liceów. Z całego województwa warmińsko mazurskiego w 100 sklasyfikowano w rankingu jeszcze tylko II Prywatne LO w Kętrzynie.

Elbląskie II LO jest na wysokim 80 miejscu (2 miejsce w województwie) w rankingu Newsweeka - Najlepszych Liceów w Polsce. W rankingu jest jeszcze III LO na 467 pozycji (19 miejsce w województwie) oraz Publiczne LO Zakonu Pijarów w Elblągu (227 pozycja w kraju i 7 w województwie)

W rankingu kapituła brała pod uwagę wyniki matur, liczbę olimpijczyków, oferowane w programie języki obce oraz wpływ szkoły na osiągnięcia ucznia. Zwłaszcza ten ostatni wskaźnik jest istotny. Autorzy rankingu, by zmierzyć efektywność nauki badali EWD czyli Edukacyjną Wartość Dodaną. Najprościej tłumacząc porównuje się uczniów „na starcie" czyli wyniki egzaminu gimnazjalnego i na końcu czyli wyniki egzaminu maturalnego. W tym przypadku II LO otrzymało aż 171 punktów a dla porównania III LO w Gdyni tylko 23 punkty. Ranking kładł także nacisk na wyniki matur. W tym przypadku sukcesy maturalne danej szkoły porównywano ze średnimi wynikami w całej Polsce.

Dobra pozycja szkoły to w dużej mierze zasługa uczniów, ich pracy, zaangażowaniu i uzdolnieniom. Nie jest tajemnicą, że II LO przyciąga bardzo ambitnych i szlachetnych młodych ludzi. Dlaczego wybrali II LO ?

- Naszą szkołę wybrałam przede wszystkim dlatego, iż był to mój cel od podstawówki. Już od wtedy słyszałam, że jest to najlepsza szkoła w naszym mieście. Zależało mi na tym bardzo, ponieważ od zawsze chciałam dobrze napisać maturę i dostać się na wymarzone studia, a byłam pewna, że II LO mi w tym pomoże – przekonuje Wiktoria Gąsak z klasy II a.

Czy był to dobry wybór ?

- Będę szczera, nie jest łatwo, ponieważ nauczyciele z racji swojego długoletniego doświadczenia i profesjonalizmu, dużo wymagają. Mimo to, uważam, że to dobra oznaka, ponieważ wymagania są podstawą do dobrego nauczania. W naszej szkole, wbrew powszechnemu przekonaniu ze strony osób trzecich, panuje bardzo miła atmosfera. Uczniowie są z reguły przyjaźnie nastawieni, ambitni, poznałam tutaj wiele niesamowitych i interesujących osób, z którymi mam nadzieję, będę utrzymywać kontakt długo po skończeniu szkoły – tak wyznaje koleżanka z klasy Agata Kwiatkowska.

W rankingu Newsweek Polska brano pod uwagę jakie i ile języków oferuje szkoła. W II LO do wyboru jest 6 jęz. obcych. W przygotowanej już ofercie na rok 2020/2021 wystartują m. in. klasy: humanistyczna  dwujęzyczna,biznesowa, politechniczna z jęz. angielskim, politchniczna z informatyką  oraz medyczna.

Marek Nowosad, II LO 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.