› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Identyfikatory dla osób korzystających z usług "Krasnala"?

› dzieci i rodzina ponad rok temu    30.12.2015
Ines Kuraś
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
4 zdjęćIdentyfikatory dla osób korzystających z usług  fot. Piotr Szulc

Centrum Rehabilitacyjne „Krasnal” od wielu lat funkcjonuje przy ul. Królewieckiej. Korzysta z niego wielu mieszkańców miasta, uczęszczając na rehabilitacje z niepełnosprawnymi dziećmi, ale nie tylko. Niestety, miejsca parkingowe przy centrum często są zajęte przez pracowników okolicznych firm. Głos w tej sprawie zabrał Robert Turlej na ostatniej sesji Rady Miasta.

W imieniu własnym a także rodziców dzieci korzystających z Centrum Rehabilitacji Krasnal chciałbym poruszyć problem niedostatecznej ilości miejsc postojowych przy ul. Stoczniowej

– zauważał Robert Turlej, na listopadowej sesji Rady Miasta.

Jak podkreślał radny w wyniku modernizacji drogi wojewódzkiej 503 powstały nowe miejsca parkingowe, które docelowo miały służyć osobom korzystającym z usług centrum rehabilitacyjnego. Część z nich przeznaczona jest tylko dla osób niepełnosprawnych. Niestety, każdego dnia od godzin porannych miejsca postojowe przy „Krasnalu” zajmowane są przez pracowników okolicznych firm.


Wielokrotnie zdarza się, że rodzice, głównie kobiety muszą parkować w znacznej odległości od „Krasnala” a następnie niosą na rękach swoje dzieci na zajęcia rehabilitacyjne. W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby wspomniane miejsca postojowe były przeznaczone w godzinach pracy „Krasnala” tylko dla osób korzystających z Centrum Rehabilitacji. Do weryfikacji mogłyby służyć identyfikatory wydawane osobom korzystającym z rehabilitacji

– dodawał radny PO.

Od wniosku złożonego przez Roberta Turleja minął już miesiąc. Radny nie otrzymał do tej pory żadnej odpowiedzi od władz miasta. Czy Miasto przychyli się do prośby, w głównej mierze mieszkańców?

 

ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.