› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

I Przegląd Rodzinnych Zespołów Kolędniczych w Elblągu

› zapowiedzi ponad rok temu    10.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
I Przegląd Rodzinnych Zespołów Kolędniczych w Elblągu fot. Konrad Kosacz (archiwum elblag.net)

Boże Narodzenie to czas , na który co roku oczekujemy z wielką niecierpliwością. To okazja do spędzenia wspaniałych chwil w rodzinnym gronie. Jednym z nieodłącznych elementów tego niezwykłego klimatu są kolędy. Śpiewamy je w kościołach, w naszych domach a coraz częściej podczas spotkań opłatkowych w gronie znajomych i przyjaciół.

Wspólne wykonywanie kolęd oraz pieśni adwentowych to tradycja wywodząca się z przeszłości, kiedy to więcej czasu poświęcano życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Dzisiaj tempo życia jest szybsze, spotykamy się rzadziej ale warto na chwilę zwolnić i wspólnie podjąć próbę zacieśnienia czy wręcz odbudowy wzajemnych relacji.

Temu celowi służyć ma propozycja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, który w dniu 1 grudnia organizuje pierwszy Przegląd Rodzinnych Zespołów Kolędniczych. Celem przeglądu jest promocja rodzinnego muzykowania, integracja lokalnego środowiska muzycznego, propagowanie kultury muzycznej i  rozwijanie talentów estradowych.

Przegląd przeznaczony jest dla zespołów: wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, których członkowie są ze sobą spokrewnieni (bez żadnych ograniczeń wiekowych). W przypadku zespołów większych niż duet dopuszcza się udział jednej osoby nienależącej do rodziny. Uczestnicy nie muszą posiadać wykształcenia muzycznego. Mile widziani są zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, rodzeństwa a także zespoły wielopokoleniowe. Każdy z zespołów powinien zaprezentować program artystyczny obejmujący dwa utwory bożonarodzeniowe - w tym co najmniej jedną kolędę polską.

Serdecznie zapraszamy Rodziny do udziału.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia znajduję się na stronie www.elmuzyka.edu.pl oraz w sekretariacie szkoły przy ul. Traugutta 91. Tel. (55) 611 40 40.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.