› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Hali nie ma, przetargu nie ma, ale są rozmowy

› inwestycje miejskie ponad rok temu    28.04.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Hali nie ma, przetargu nie ma, ale są rozmowy fot. Bartłomiej Ryś

To miał być nie tylko dodatkowy obiekt przy szkole, ale przede wszystkim miejsce przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Zatorza. Projekt wybudowania hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 wygrał głosowanie jako inicjatywa ogólnomiejska w Budżecie Obywatelskim. Problem w tym, że do dziś nie została ogłoszona procedura przetargowa, a rodzice dzieci uczęszczających do placówki boją się, że „miasto coś kombinuje”. Dyrekcja szkoły ma spotkać się w najbliższy piątek z wiceprezydentem Nowakiem. Jaki będzie efekt tego spotkania?

Tego nie wiadomo. W rozmowie telefonicznej z dyrekcją szkoły dowiedzieliśmy się, że w najbliższy piątek zostało zorganizowane przez Urząd Miejski spotkanie z wiceprezydentem Januszem Nowakiem właśnie w sprawie budowy hali przy Gimnazjum nr 7.

- Plotki krążą różne, ale ja czekam wyłącznie na spotkanie i oficjalne informacje. Dopiero wtedy będę mogła coś więcej powiedzieć – mówi dyrektor szkoły Iwona Statek.

W podobnym tonie wypowiedziało się biuro prasowe Urzędu Miejskiego – na przesłane zapytanie w sprawie terminu rozpoczęcia prac bądź choć uruchomienia procedury przetargowej odpowiedziało, że „odniesienie się do tego tematu będzie możliwe w przyszłym tygodniu”.

W najbliższych dniach planowane jest spotkanie z wnioskodawcami, dopiero po nim znane będą ustalenia dot. tej inwestycji.

O halę przy Gimnazjum nr 7 zabiegają nie tylko uczniowie samej szkoły, ale również wszyscy mieszkańcy Zatorza. Hala ma służyć wszystkim i być „sportowym centrum” tej części miasta. Na wniosek „Przez sport do zdrowia – budowa hali namiotowej” oddano prawie 3200 głosów. Budżet na tę inicjatywę miejską wynosi 480 tys. zł.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oddałem głos na halę
ponad rok temu 2
Koncepcja wniosku przewidywała budowę hali takiej jak przy szkole sp 1 tej mniejszej, za te pieniądze 500 tyś. śmiało można ją wybudować wystarczy tylko chcieć. Zatorze to dzielnica która jako jedyna w mieście nie posiada własnej hali sportowej. Czy to że taką potrzebuje to coś złego?przecież sami wzięli sprawy we własne ręce i zaangażowali się w tą inicjatywę. Czy ta społeczność jest gorsza od pozostałych elblążan w oczach Pana Prezydenta?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niewychylylaj
ponad rok temu 1
ZAWADY?????????
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.