› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Hala zbyt droga?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    2.05.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Hala zbyt droga? fot. Bartłomiej Ryś

Powracamy do tematu zapoczątkowanego na naszych łamach w zeszłym tygodniu. Mowa oczywiście o budowie hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 i problemach związanych z samym rozpoczęciem inwestycji. Zdaniem urzędników, budowa hali znacznie przewyższy kwotę 480 tys. zł – a dokładnie tyle zaplanowano na tę budowę w ramach inicjatywy ogólnomiejskiej Budżetu Obywatelskiego.

Zaledwie cztery miesiące temu nasz dziennikarz zainteresował się „problematyczną realizacją Budżetu Obywatelskiego”. Zwróciliśmy wówczas uwagę na to, że wiele wygranych projektów w ramach BO ma duży problem, aby po prostu wystartować – miasto nie może znaleźć wykonawców poszczególnych inwestycji. Powód? Naszym zdaniem to kwestia oceny finansowej projektów – urzędnicy nie sprawdzają dokładnie tego, ile będzie potrzebne pieniędzy na realizację danej inicjatywy, tylko dopuszczają ją do głosowania. Problem rodzi się w momencie, kiedy inicjatywa zwycięża i trzeba ogłosić przetarg. Więcej o naszych spostrzeżeniach można przeczytać tutaj

Mówiąc z przekąsem: prawdopodobnie mieliśmy rację w odniesieniu do budowy hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7. W miniony czwartek informowaliśmy, że pomimo tego, że projekt ten wygrał głosowanie jako inicjatywa ogólnomiejska Budżetu Obywatelskiego, to miasto nadal nie ogłosiło żadnego przetargu. Zarówno dyrekcja placówki jak i rodzice dzieci do niej uczęszczających zaczęli mieć obawy natury „co dalej”.

W czwartek dowiedzieliśmy się, że zaplanowano spotkanie wiceprezydenta Janusza Nowaka z dyrekcją Gimnazjum nr 7. Co z niego wynikło? O tym mówi Joanna Urbaniak z biura prasowego Urzędu Miejskiego:

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Departamentu Inwestycji z wnioskodawcami tej inwestycji. W związku z tym, że według naszych szacunków realizacja inwestycji w znaczny sposób przewyższy kwotę 480 tys. zł zaplanowaną na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego zaproponowaliśmy etapowanie tego zadania i wykonanie w tym roku płyty boiska z fundamentami pod przyszłe zadaszenie. Niestety rozwiązanie to nie spotkało się z aprobatą wnioskodawców, którzy twierdzą, że zgłosiły się do nich firmy, które zbudują halę namiotową w takiej kwocie. Departament Inwestycji w ciągu najbliższych dni skontaktuje się więc z tymi firmami i przeanalizuje ich propozycje. Wtedy też odbędzie się kolejne spotkanie z wnioskodawcami w celu ustalenia dalszego trybu działania.

Jeszcze podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z dyrekcją gimnazjum dowiedzieliśmy się, że projekt budowy hali był stworzony w oparciu o dokumentację i analizę kosztów z innych miast. Placówka od dawna jest już dobrze przygotowana do inwestycji, pozostaje kwestia wspomnianego kontaktu z potencjalnymi wykonawcami inwestycji. Kiedy? Nie wiadomo. Co to oznacza? Do tematu z pewnością powrócimy.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.