› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Gondola czy spacerówka - jaki wózek wybrać dla noworodka?

› poradnik 7 miesięcy temu    9.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gondola czy spacerówka - jaki wózek wybrać dla noworodka?

W oczekiwaniu na nowego członka rodziny rodzice stają przed szeregiem różnych dylematów. Jednym z ważniejszych jest wybór wózka dla dziecka, który będzie towarzyszył codziennie na spacerach, zakupach, w czasie załatwiania ważnych spraw. Ten nieodłączny atrybut małego dziecka musi być wygodny dla niego i dla osób prowadzących. Musi być również dopasowany do potrzeb, ponieważ inny model wybierzemy, gdy często podróżujemy autem, inny na terenowe wprawy, a jeszcze inny na przechadzki po równych ścieżkach. A przecież nie chcemy kupować kilku różnych modeli. Dlatego właśnie warto bardzo dokładnie przeanalizować ofertę sklepów oraz własne oczekiwania, by wybrać dobrze. I zapewne rodzicom, którzy przeszli już tę drogę będzie prościej, choć i tak ten rynek bywa zaskakujący. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dziecięcy?

1. Wózek wielofunkcyjny czy gondola?
2. Trzy czy cztery?
3. Sprawdź atesty!

Wózek wielofunkcyjny czy gondola?

Z pewnością wózek, który składa się z wielu różnych elementów będzie służyć nam zdecydowanie dłużej niż gondola, ale nie da się ukryć, że jest również sporo droższy. W tym wypadku należy więc zwrócić uwagę na to, czy pojazd jest bezpieczny, jakie ma koła i czy lekko się prowadzi, jak się składa i ile waży. Najlepiej byłoby oczywiście przetestować wybrane propozycje wózków dziecięcych z https://www.abcgps.pl/, bo już jeden spacer jest w stanie „pokazać”, że pewne rozwiązania nam się podobają, a inne niekoniecznie.

Dobry wózek dla dziecka to dość duża inwestycja. Popularna gondola będzie służyć dziecku do momentu, gdy zacznie siadać. Inną alternatywą są wózki wielofunkcyjne, które dają również szansę, by zamontować także spacerówkę i w specjalnych adapterach fotelik samochodowy. W związku z tym może służyć nawet trzy lata, więc stają się inwestycją długoterminową. Najważniejszym elementem takich wózków jest oczywiście stelaż. Musi być on na tyle mocny, by wytrzymać kilometry spacerów i różne aktywności, jakich na pewno nie zabraknie.

Trzy czy cztery koła?

Coraz bardziej popularne są szczególnie wśród biegaczy wózki dla dzieci trzykołowe. To modele sportowe, które rewelacyjnie sprawdzają się, gdy zabierasz dziecko na jogging czy też trening na rolkach. Z takiej aktywności oboje możecie czerpać korzyści. W ofercie wózków dziecięcych sklepu https://boboking.pl/ bez problemu znaleźć można rewelacyjne propozycje. Wózki trzykołowe sprawdzają się również w miejskiej dżungli są lżejsze i bardziej zwrotne. Z drugiej strony wiele osób zwraca uwagę na fakt, że bywają mniej stabilne. Klasyczne czterokołowce wykorzystują różne mechanizmy. Modne są koła z amortyzatorami czy też modele skrętne, a ich jakość oraz wielkość znacząco wpływają na to, w jaki sposób wózek będzie się prowadzić.

Sprawdź atesty!

W szeregu modeli znajdziemy wózki, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i gwarantuje bezpieczeństwo maluszkowi i rodzicom. Warto zwracać uwagę na stan techniczny „pojazdu”, ponieważ szczególnie przy intensywnej eksploatacji, częstym składaniu i rozkładaniu może dojść do uszkodzeń, które mogą być niebezpieczne. Niezwykle ważnym aspektem staje się jakość hamulców. Od ich sprawności zależy bardzo wiele. Przy wyborze gondoli warto zwrócić uwagę na wysokość boków. Siadające dziecko – nawet to, które dopiero próbuje – może wypaść ze zbyt niskiego wózka. Sprawdzają się oczywiście paski lub szelki w gondoli i wielu rodziców potwierdzi tezę, że nie jest to zbędny gadżet, bo maluchy potrafią naprawdę zaskoczyć i to niekoniecznie wtedy, gdy mamy je na oku. Pasy – najlepiej pięciopunktowe są natomiast elementem obowiązkowym w spacerówce. By uniknąć skaleczeń, wózek nie może posiadać żadnych ostrych krawędzi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dorota
7 miesięcy temu 1
Dla naszego maluszka razem z mężem kupiliśmy wózek frontera z camini. Mamy gondole i spacerówkę w jednym a na tym najbardziej nam zależało :D
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.