› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Gęsia Góra - elbląska firma wykonana na niej taras widokowy

› bieżące ponad rok temu    17.09.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
Gęsia Góra - elbląska firma wykonana na niej taras widokowy fot. Konrad Kosacz

Pomysł odnowienia tego terenu powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. To projekt mający na celu uaktywnienie się mieszkańców Elbląga w funkcjonowanie miasta, by mogli zgłaszać swoje pomysły, które ich zdaniem mają poprawić warunki bytowe. Dwa miesiące temu rozpisano pierwszy przetarg na tą inwestycję. Długo musieliśmy czekać aż poznamy wreszcie wykonawcę tego zadania, ponieważ dopiero wczoraj poznaliśmy wyniki konkursu ogłoszeniego przez Urząd Miejski.

Był to już drugi przetarg na wykonanie tej inwestycji. Pierwszy został unieważniony, gdyż nie zgłosił się żaden chętny do wykonania zadania. Tym razem na szczęście Urząd otrzymał zgłoszenie udziału w przetargu, jednak tylko od jednej firmy. Oferentem okazało się elbląskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Elzambud” Sp. z o.o. Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał dwa miesiące od dnia udzielenia zamówienia. Zakres prac do wykonania obejmuje roboty rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni utwardzonych w postaci alejek spacerowych i ubitego piasku. Pojawić ma się również siedzisko do grilla czy ogniska, które będzie zadaszone. Dodatkowo zamontowane będą ławki i śmietniki. Wśród nowości znajdą się także tereny zielone.

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Monika Borzdyńska:
- Miasto na tę inwestycję przeznaczyło 132 743,00 brutto zł.

Dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna do tego zadania została opracowana przez firmę EURO - PROJEKT Grzegorz Latecki z siedzibą w Elblągu.

Można powiedzieć, że firma Elzambud staje się najaktywniejszą i najczęściej wybieraną firmą w ramach przetargów dotyczących Budżetu Obywatelskiego. Gęsia Góra będzie czwartą inwestycją, którą przyznało jej miasto w ramach tego projektu. Do tej pory firma utworzyła kreatywne podwórko przy ul. Teatralnej. Całkiem niedawno Urząd przyznał Elzambudowi także zadanie wykonania kolejnego kreatywnego podwórka, tym razem na Starym Mieście (przy ul. Wapiennej) i modernizacji placów sportowych przy Mazurskiej.

Zanim Gęsia Góra doczekała się wyboru wykonawcy tarasu widokowego, to kilka miesięcy temu Zieleń Miejska wykonała na tym terenie prace przygotowawcze. Pracownicy wykosili trawę, krzaki i uprzątnęli cały teren.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ stop
ponad rok temu 3
Żadnego zadaszonego siedziska na grilla czy ognisko!!! Będzie tylko szpecić, poza tym nie minie miesiąc i zostanie zdewastowane. Stanie się śmieciową ruderą. Trawa - tak, alejki - super, kosze (regularnie opróżniane) - rewelacja, ławki - mogą być, ale żadnych innych brzydkich form. Czy nie da się zrobić ogniska pod gołym niebem?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ załamany mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 67%  2
Znów Elzambud , i znów fuszerka...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu 1
sami swoi:D
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.