› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Gdzie wysłać dziecko na półzimowiska w Elblągu?

› bieżące 9 miesięcy temu    3.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie wysłać dziecko na półzimowiska w Elblągu? fot. Nadesłane

W okresie ferii zimowych tj. w dniach 24 stycznia - 04 lutego 2022 r. zostaną zorganizowane, w ścisłym reżimie sanitarnym, półzimowiska dla dzieci. Organizatorami będą: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1.

W każdej z ww. placówek organizowane będą dwa turnusy pięciodniowe:

I turnus: 24.01.2022 r. – 28.01.2022 r.

II turnus: 31.01.2022 r. – 04.02.2022 r.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, rodzinach wielodzietnych, żyjące w trudnych warunkach materialnych.

Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 11 stycznia 2022 r. od godziny 8.00. Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowiskach, winni kontaktować się bezpośrednio ze szkołą która organizuje wypoczynek w czasie ferii zimowych.

Pełna odpłatność za jeden turnus wynosi 200 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 150 zł - dopłata do organizacji - transport, materiały papiernicze, bilety wstępu itp.). Dzieciom kierowanym przez ECUS- opłatę za wyżywienie pokrywa wymieniona instytucja. Informujemy także, że zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzającą na terenie Gminy Miasto Elbląg program „Karta Dużej Rodziny”, uczestnicy programu wnoszą opłatę za jeden turnus - 50 zł za wyżywienie oraz 90 zł dopłaty do organizacji (zgodnie z zapisami uchwały- ulga z opłaty wnoszonej przez rodziców może wynieść do 30%).

Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Elblągu będą organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszających się na wózku) jak również dla dzieci zdrowych.

Zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka na jeden turnus do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca z drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.

UM Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.