› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Fotelik tyłem do kierunku jazdy - dlaczego warto z niego korzystać?

› poradnik ponad rok temu    1.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Fotelik tyłem do kierunku jazdy - dlaczego warto z niego korzystać?

Z problemem wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego zmaga się większość rodziców. Modeli jest bardzo wiele i czasami nie do końca wiadomo, jakimi kryteriami należy kierować się w szczególności. Zwolenników przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy jest coraz więcej – Ci rodzice mogą również wybrać fotelik obrotowy montowany tyłem. 

1.    Czym charakteryzuje się fotelik samochodowy obrotowy?
2.    Foteliki obrotowe nie tylko dla najmłodszych

Niezależnie od rodzaju fotelika, jego wybór zdeterminowany jest głównie wagą, wzrostem i wiekiem dziecka. Dla niemowląt do ukończenia 13 m.ż. przeznaczone są foteliki do jazdy tyłem. Dobrym rozwiązaniem jest fotelik rwf obrotowy, który w szczególności ułatwia rodzicowi wkładanie dziecka do fotelika jak i jego wyciąganie.

Czym charakteryzuje się fotelik samochodowy obrotowy?

Cechą charakterystyczną, która przyciąga uwagę milionów rodziców nie tylko w Polsce, ale i na świecie, jest możliwość obracania siedziska fotelika. Fotelik samochodowy obrotowy, w zależności od modelu, może się obracać od 180° do nawet 360°. Funkcjonalność ta nie tylko czyni włożenie dziecka do fotelika znacznie łatwiejszym - a czynność ta może być niezwykle trudna i czasochłonna, kiedy dziecko nie współpracuje z rodzicem, ale także ułatwia starszym dzieciom samodzielne wchodzenie do fotelika. Wybierając fotelik samochodowy z isofix można jeszcze bardziej ułatwić sobie korzystanie z fotelika - dzięki isofix montaż siedziska jest szybszy i bezpieczniejszy dla małego pasażera.

Foteliki obrotowe nie tylko dla najmłodszych

Niekwestionowaną zaletą, jaką posiadają foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem, jest ich uniwersalność. Foteliki te często "rosną" razem z dzieckiem. Dzięki temu, dziecko może podróżować tyłem do kierunku jazdy nie tylko do pierwszego roku życia, ale nawet do 4 lat! Pozwalają na to m.in. regulacja zagłówka i uprzęży czy specjalne wkładki, które można wyciągać w miarę dorastania dziecka.

Obrotowy fotelik samochodowy 9-18 zdobywa coraz większą popularność w swojej kategorii. Mimo, iż zgodnie z nową normą bezpieczeństwa, która wymaga przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia, coraz więcej rodziców decyduje się na wydłużenie tego okresu. Ten kierunek jazdy pozwala maluchom na 5 razy bezpieczniejszą podróż. Fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat to najlepsza inwestycja dla bezpiecznej i komfortowej podróży.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.