› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Filmowa gratka dla Babci i Dziadka. Ostatnia odsłona "Kina dla Dorosłych" w Światowidzie

› rozrywka ponad rok temu    17.01.2013
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Filmowa gratka dla Babci i Dziadka. Ostatnia odsłona

Dla wszystkich wnuków poszukujących ciekawego prezentu dla Babci i Dziadka kino „Światowid” przygotowało dwie propozycje. We wtorek, 22 stycznia o godzinie 17.00 będzie ostatnia odsłona cyklu „Kino dla dorosłych”. W programie krótka historia Polskiej Szkoły Filmowej i projekcja filmu „Do widzenia, do jutra”.

"Kino dla dorosłych" to projekt edukacyjny, stworzony specjalnie dla osób powyżej 50. roku życia. Podczas spotkania jest czas na krótki wykład prezentujący najważniejsze wydarzenia  w dziejach polskiego kina, ale także ciekawe ilustracje filmowe.
 
Zwieńczeniem cyklu, będzie przedstawienie dokonań twórców Polskiej Szkoły Filmowej - nurtu, który uchodzi za wyjątkowe zjawisko nie tylko w obrębie polskiego kina, ale także kinematografii światowej.
 
Niewątpliwą atrakcję ostatniego spotkania stanowi projekcja zrekonstruowanego cyfrowo filmu „Do widzenia, do jutra”. Debiut Janusza Morgensterna, ze znakomitymi kreacjami Zbigniewa Cybulskiego, Teresy Tuszyńskiej, doskonale oddaje charakter jednego z odcieni, niezwykle barwnego zjawiska, jakim była Szkoła.
 
Natomiast w najbliższą sobotę, 19 stycznia o godzinie 18:55,  odbędzie się kolejna transmisja na żywo, prosto z nowojorskiej The Metropolitan Opera. „Maria Stuarda” to druga opera słynnej trylogii Donizettiego o historii dynastii Tudorów. W roli zbuntowanej Marii, królowej Szkocji Joyce DiDonato, a jako jej rywalka Elżbieta I debiutuje w Met Elza van den Heever, sopranistka z RPA.
 
Wyjątkowy spektakl, znakomici wykonawcy i specjalna cena biletu dla Babci i Dziadka.
 
Cena biletu na ostatnią odsłonę cyklu „Kino dla dorosłych” - 10 zł. Cena biletu na operę „Maria Stuarda” z okazji dnia Babci i Dziadka - 40 zł.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu 1
Uwielbiam filmy ze Zbigniewem Cybulskim
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.