› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Festyn sportowy na torze Kalbar

› sport 8 miesięcy temu    2.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Festyn sportowy na torze Kalbar fot. MOSiR w Elblągu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich mieszkańców na „Festyn sportowy na torze Kalbar”. Impreza skierowana jest nie tylko do najmłodszych, ale całych rodzin i odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 maja, w godz. 10:00-18:00.

Na zakończenie długiego majowego weekendu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców „Festyn sportowy na torze Kalbar”. To doskonała okazja, by całą rodziną wybrać się na obiekt sportowy i aktywnie spędzić ostatnie godziny majówki. W programie znalazły się gry i zabawy na torze oraz konkurencje sportowe na boiskach wewnątrz toru.

Adresatami naszego sportowego festynu są przede wszystkim najmłodsi, choć mocno liczymy na udział całych rodzin. Chcemy w ten sposób promować zdrowy styl życia, kształtować nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrować rodziny i zachęcać rodziców do czynnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi. W programie znalazło się wiele atrakcji sportowych, tak więc na pewno nikt nie powinien się nudzić.

- informuje Janusz Pająk z elbląskiego MOSiR-u. 

Program festynu został tak opracowany, by każdy kto tego dnia odwiedzi tor Kalbar, znalazł coś dla siebie. Gry i zabawy dla całych rodzin odbywały się będą zarówno na torze jak i boiskach znajdujących się wewnątrz toru. Miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli uczestniczyć w zajęciach i zabawach przygotowanych przez trenerkę łyżwiarstwa Ewelinę Przeworską. Swoje umiejętności zaprezentują także dzieci z UKS Szóstka Elbląg, specjalizujące się w jeździe figurowej (w godz. 12:00-14:00) oraz młodzi hokeiści z UKS Wikingowie Elbląg.

Natomiast na boiskach wewnątrz toru zagoszczą gry zespołowe. Do uprawiania siatkówki zaproszą młodzi adepci z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak, a o formę strzelecką przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji zadbają adepci piłki nożnej z elbląskich klubów Olimpia i Concordia. Na fanów basketu czekać będzie za to boisko do koszykówki. Każdy będzie mógł także spróbować swoich sił w tenisie ziemnym pod okiem instruktora ze Szkoły Tenisa Score. Zajęcia odbędą się od godz. 12:00 do 14:00. Później z kortów będzie można korzystać indywidualnie.

Wszyscy chętni, którzy chcą skorzystać z atrakcji na torze, muszą we własnym zakresie zabezpieczyć się w kaski i wrotki.

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.