› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Erasmus Plus w SP 11 – czas podsumowań

› bieżące 7 miesięcy temu    14.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Erasmus Plus w SP 11 – czas podsumowań fot. Nadesłane

Realizowany w elbląskiej Jedenastce projekt pt. „Sustainable Environment” w ramach funduszy europejskich programu Erasmus plus to przedsięwzięcie, którego celem jest nie tylko rozwijanie umiejętności językowych i komunikacyjnych uczniów, ale również podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat bioróżnorodności oraz wpływu człowieka na środowisko w którym żyjemy.

Właśnie zakończyła się, organizowana przez SP 11 w Elblągu, wymiana międzynarodowa uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich czyli Polski, Grecji, Portugalii i Reunion. Koordynatorem projektu z ramienia szkoły jest nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Derlukiewicz, a wspomagają ją inni nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz lokalne instytucje.

Wśród różnorodnych działań zaproponowanych przez organizatorów były wycieczki krajoznawcze, eksperymenty, warsztaty, rejs czy sportowa integracja oraz zajęcia terenowe. Miejscowe muzeum oraz starówka dostarczyły wielu wartościowych wrażeń, a rejs Kanałem Elbląskim oraz eksploracja Jeziora Drużno pozwoliła na obserwacje wielu gatunków zwierząt i roślin, których z powodzeniem szukaliśmy również w lokalnym lesie – Bażantarni. Pobyt na Helu i zwiedzanie Zatoki Puckiej to niezapomniane doświadczenie dla uczestników projektu, którzy pochodzą z południa Europy.

Uroki Zamku w Malborku i Trójmiasta, a zwłaszcza Oceanarium Gdyńskiego i Gdańskiej starówki dostarczyły wiedzy o historii i kulturze tego regionu. Co więcej, szkolne koło gier planszowych oraz eksperymenty pozwoliły na wzajemne uczenie się młodych ludzi i było ciekawym doświadczeniem pod względem językowym.

Dzięki nabytemu doświadczeniu, uczestnicy stali się bardziej otwarci na kulturę i historię krajów partnerskich. Poznanie lokalnych ekosystemów i zaznajomienie się z bioróżnorodnością obszarów naszego regionu wzbogaciło uczniów i nauczycieli o cenną wiedzę, która pozwoli im efektywnie dbać o środowisko naturalne.

Projekt i towarzyszące mu działania trwają nadal. Współpraca odbywa się również w przestrzeni online z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi TIK oraz platformy eTwinning. Kolejne spotkanie na żywo już w listopadzie w słonecznej Portugalii.

Społeczność SP 11 w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.