› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elblążanki wspominają poległych żołnierzy. „Łączy nas jeden ból”.

› dzieci i rodzina ponad rok temu    13.06.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. facebook.com

Zwykle o poległych poza Polską żołnierzach przypominamy sobie podczas uroczystości. Pisaliśmy niedawno o rocznicy śmierci Andrzeja Zielke, który zginął 8 czerwca 2004 roku w Iraku. Wdowa po nim Marzena Zielke, tak jak i inne kobiety, które straciły mężów, ani na chwilę nie przestają myśleć o swoich bliskich.

Większość poległych żołnierzy w Iraku, Afganistanie, Bośni i Hercegowinie, Kosowie oraz wielu innych, miała mniej niż 30 lat. Pozostawili zrozpaczone żony z małymi dziećmi i rodziców.

Mamy te same problemy i łączy nas ten sam ból. Nic więc dziwnego, że powstało Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i przyszłość”. Jestem jego skarbnikiem. Wspieramy się nawzajem, pomagamy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych i wychowawczych. Chcemy, aby pamięć o naszych Najbliższych nie poszła w zapomnienie

- mówi Marzena Zielke, elblążanka.

To nie są puste słowa. Dwa dni temu zakończył się we Wrocławiu „Wesoły dzień dziecka” dla córek i synów poległych żołnierzy. W drugiej połowie lipca w Unieściu, koło Mielna planowane są warsztaty rehabilitacyjno-terapeutyczne.

Są niezwykle potrzebne. Samo spotkanie w gronie osób borykających się z tymi samymi problemami pomaga. Nie tylko utrzymujemy kontakt sporadycznie, ale codziennie poprzez media społecznościowe. Wymieniamy doświadczenia, radzimy się siebie nawzajem. Wspomagamy też rodziców poległych żołnierzy, którzy nie ożenili się

- tłumaczy Marzena Zielke.

We współpracy z innymi stowarzyszeniami panie organizują akcje charytatywne. Dochód jednej z nich był przeznaczony na dofinansowanie zimowego wypoczynku dzieci, których matki były w trudnej sytuacji materialnej.

Oprócz Andrzeja Zielkie z Elbląga zginęli także w Iraku: Krystian Andrzejczak i Tomasz Murkowski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.